• Dentysta
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Dentysta Wrocław

Dentysta jest lekarzem zajmującym się zębami, jamą ustną i tkankami w ich okolicy. Utrzymanie zębów w odpowiednim zdrowiu jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wynika to z prostej przyczyny: jeśli mamy zdrowe zęby zdecydowanie łatwiej jest nam prawidłowo się odżywiać. Jeśli zęby są w złym stanie, lub ich brakuje, odpowiednie rozdrabnianie pokarmu jest bardzo utrudnione, nie możemy jeść wielu niezbędnych potraw, a jeśli nawet nam się to uda, nie będziemy w stanie odpowiednio ich strawić. Przez to nasz organizm nie będzie otrzymywał odpowiedniej dawki składników pokarmowych, a to przyczynia się do ogólnego osłabienia stanu naszego zdrowia. Dodatkowo niezdrowe zęby wyglądają nieestetycznie, a to powoduje dyskomfort psychiczny i obawy o postrzeganie nas przez otoczenie.

Samodzielne dbanie o zdrowie zębów jest niezwykle ważne, ale nawet najlepiej zachowana higiena jamy ustnej nie gwarantuje nam uniknięcia chorób zębów i jamy ustnej. Aby zapewnić jak najlepszą ochronę naszym zębom niezbędna jest regularna opieka dentystyczna. Tylko lekarz dentysta jest w stanie odpowiednio szybko dostrzec niepokojące zmiany na naszych zębach. Musimy pamiętać, że natychmiastowa reakcja na choroby zębów i jamy ustnej chroni nas przed poważniejszymi konsekwencjami, które mogą się zakończyć utratą zębów, a na pewno są związane ze znacznymi kosztami. Poprzez jak najwcześniejsze leczenie chorób zębów oszczędzamy na zdrowiu i pieniądzach.

Leczenie dentystyczne w CLINIDENT Wrocław rozpoczyna się od profilaktyki. Regularne wizyty u lekarza dentysty pozwalają zachować nasze zęby w doskonałym stanie. Lekarz dentysta pomaga zachować idealną higienę jamy ustnej, doradza jak zadbać o zęby samodzielnie, a także wykonuje niezbędne profesjonalne zabiegi higieniczne.

Wybierz odpowiedniego dentystę:

Podstawowe zabiegi wykonywane przez lekarza dentystę:

 • Leczenie zachowawcze – są to wszystkie zabiegi jakie znamy z gabinetu dentystycznego, a mające na celu uratowanie zębów przed utratą. Najczęstszym, z takich zabiegów jest uzupełnianie ubytków próchniczych, odbudowa zęba, uzupełnienie ukruszonego zęba.
 • Leczenie endodontyczne – jest to najbardziej skomplikowany zabieg dentystyczny, który ma na celu uratowanie zęba, którego tkanki miękkie (wewnętrzne) zostały zakażone. Polega na oczyszczeniu kanałów zębowych i wypełnieniu ich odpowiednimi materiałami uzupełniającymi.
 • Leczenie tkanek przyzębia (periodontologia) – zęby możemy utracić nie tylko na skutek zakażenia próchniczego. Bardzo niebezpieczne są zapalenia tkanek przyzębia (zapalenia dziąseł), które mogą się przekształcić w paradontozę. Leczenie periodontologiczne, którym zajmują się lekarze dentyści, jest trudne i czasochłonne. Wymaga też ścisłej współpracy Pacjenta, ponieważ musi on zachowywać ciągłość nawet po wyjściu z gabinetu dentystycznego.
 • Dentystyczne zabiegi estetyczne – zęby zdrowe są równoznaczne z zębami dobrze wyglądającymi. Lekarz dentysta zajmuje się też poprawą wyglądu zębów: wybielaniem zębów, poprawą kształtu zębów, oczyszczaniem z osadów powierzchni zębów. Wyglądem i funkcjonalnością zębów zajmuje się też ortodoncja.
 • Protetyka dentystyczna – zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Jeśli stracimy zęba powinniśmy jak najszybciej ten brak uzupełnić. Im dłużej zwlekamy z wstawieniem brakującego zęba (odbudowa zęba), tym trudniej będzie to zrobić, a tym samym będzie to znacznie bardziej kosztowne.
 • Dentysta dla dziecka – opiekę dentystyczną należy rozpocząć od najmłodszych lat. Dzięki odpowiedniemu podejściu lekarza dentysty i częstym wizytom w gabinecie dentystycznym dziecko nie nabawi się irracjonalnego lęku. Nauczy się regularności, co ustrzeże je przed wieloma bolesnymi chorobami zębów i przedwczesną ich utratą. W CLINIDENT Wrocław zapewniamy opiekę lekarzy dentystów doskonale przygotowanych do zajmowania się dziećmi.

Leczenie zębów u dentysty

 • Wybór dobrego dentysty
  Jak wybrać dentystę? Wybór dentysty opinie - zaufany gabinet dentystyczny.
 • Sposoby na bolący ząb
  Co robić, żeby ząb przestał boleć? Metody na pulsacyjny ból zęba.
 • Sztuczne zęby
  Protezy i uzupełnienia zębów. Protezy dentystyczne zamiast zębów. Korygowanie wyglądu zębów. Sztuczne zęby - rodzaje uzupełnień i protez.
 • Język geograficzny
  Zmiany na języku. Zmiana koloru języka. Powstałe plamy na języku. Leczenie choroby języka geograficznego.
 • Metody rekonstrukcji zębów
  Rekonstrukcja zęba u dentysty. Gabinet dentystyczny pomaga odbudować zęba. Odbudowa zęba gdzie najlepiej.
 • Pulsujący ból zęba
  Leczenie pulsacyjnego bólu zębów. Sposób na paraliżujący ból zęba. Jak pozbyć się pulsującego bólu zęba?
 • Ankyloza zęba
  Ankyloza co to znaczy. Ankyloza to zrost zębów, zesztywnienie zębów. Ankyloza może dotyczyć zębów stałych, zębów mlecznych, stawu skroniowo-żuchwowego. Leczenie ankyloza.
 • Rodzaje plomb dentystycznych
  Jakie są rodzaje zakładanych plomb dentystycznych? Rodzaje plomb u dentysty CLINIDENT. Wszystkie rodzaje plomb wyjaśnione.
 • Odbudowa i uzupełnienie zębów
  Odbudowa chorego zęba. Uzupełnianie ubytków przy chorych zębach. Leczenie próchnicy.
 • Wypadł fleczer z zęba
  Co robić, gdy wypadł mi fleczer? Wypadł mi fleczer z zęba. Ciągle wypada mi fleczer - tymczasowe uzupełnienie zęba.
 • Plomba chemoutwardzalna
  Wypełnienie chemoutwardzalne od dentysty. Tradycyjna plomba to nowoczesne wypełnienie światłoutwardzalne w stomatologii estetycznej.
 • Ciężkie przypadki dentystyczne
  Trudna sytuacja dentystyczna. Dentysta przyjmuje w trudnych sytuacjach dentystycznych
 • Dentysta prywatnie Wrocław
  Prywatny gabinet dentystyczny. Sprawdzony i zaufany prywatny Denstysta. Specjalista dentysta z prywatnego gabinetu stomatologicznego. Polecony prywatny dentysta.
 • Reimplantacja zęba
  Leczenie przez reimplanatację zębów. Ponowne osadzenie zęba z powrotem do jego zębodołu. Leczenie zęba wybitego przez reimplantację.
 • Replantacja zęba
  Zabieg replantacji zęba, który uległ wybiciu. Wprowadzenie zwichniętego zęba z powrotem do jego zębodołu. Ponowne wsadzenie zęba na miejsce.
 • Dentysta dla studenta
  Dobry dentysta na studencką kieszeń. Gabinet dentystyczny dla studenta. Stomatolog dla studentów.
 • Plombowanie zębów
  Zakładanie plomby na zęba to potoczna nazwa od uzupełnienia stomatologicznego wykorzystywanego w gabinecie stomatologicznym. CLINIDENT oferuje plombowanie zębów, czyli usuwanie próchnicy z zębów.
 • Reinkluzja zęba mlecznego
  Odsuwanie się zęba w dziąsło. Ząb cofa się w dziąsło. Reinkluzja zębów. Przemieszczanie się zęba mlecznego w dziąsło. Mleczny ząb cofa się w stronę dziąsła.
 • Ból dziąsła
  Bolące dziąsło. Co robić na obolałe dziąsła? Metody domowe na bolące dziąsło.
 • Przetrwały ząb mleczny
  Mleczaki u osób dorosłych. Zęby mleczne u dorosłych. Przetrwały ząb mleczny w dziąśle. Usuwanie zęba w dziąśle, ściąganie zatrzymanego zęba.
 1. Dentystyka zachowawcza i endodoncja

  – Niestety na wizytę w gabinecie dentystycznego zazwyczaj wybieramy się dopiero gdy coś juz zaczyna boleć. Oczywiście należy wtedy jak najszybciej przyjść do gabinetu dentystycznego, jednak zdecydowanie zalecamy znacznie częstsze wizyty. Jeśli już mamy problem, który zazwyczaj oznacza próchnice, nie pozostaje nam nic innego jak zająć się nią jak najlepiej. Podstawową zasadą naszego gabinetu dentystycznego jest zachowanie naturalnych zębów Pacjenta jak najdłużej się da. Nic ich nie zastąpi, choćby najlepiej wykonane uzupełnienie. Tym właśnie zajmuje się dentystyka zachowawcza. Natomiast endodoncja zajmuje się ratowanie prawie beznadziejnych przypadków. Jest to tak zwane leczenie kanałowe – polega ono na usunięciu wszystkich tkanek miękkich z komory zęba i kanałów korzeniowych. Jest to ostatnia szansa na uratowanie naturalnego zęba, gdy już doszło do zakażenia tkanki miękkiej i ogromnych dolegliwości bólowych. W naszym dobrym gabinecie dentystycznym Wrocław wykonujemy ten zabieg profesjonalnie, szybko i bezboleśnie.
 2. Profilaktyka dentystyczna
  – Wszystko zaczyna się od odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. Bardzo często jesteśmy obarczeni złymi nawykami – niewłaściwe szczotkujemy zęby, nie wiemy jak zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W naszym gabinecie dentystycznym spotkacie się z doskonale przygotowanymi specjalistami, którzy w bardzo prostu sposób poinstruują Was jak najlepiej samodzielnie dbać o zęby i jamę ustną. Z pomocą naszego gabinetu dentystycznego we Wrocławiu pokonacie pierwszy krok do zdrowych zębów.
 3. Profesjonalne zabiegi higieniczne
  – Na naszych zębach bez przerwy powstają przeróżne osady. Nawet najdokładniejsze mycie zębów nie powstrzymuje całkowicie tego procesu. Dlatego w naszym gabinecie dentystycznym Wrocław zapewniamy profesjonalne zabiegi higieniczne wykonywane przez specjalistów. Należą do nich: usuwanie kamienia nazębnego, kamienia poddziąsłowego, piaskowanie zębów i polerowanie zębów.
 4. Gabinet dentystyczny dla dzieci

  – Dbać o zęby należy już od najmłodszych lat. Zęby mleczne powinniśmy leczyć tak samo jak leczymy zęby stałe. Przedwczesna utrata mleczaków może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Dziecko należy przyzwyczajać do gabinetu dentystycznego już od najmłodszych lat – w ten sposób uczymy nasze dzieci systematyczności i konsekwencji w dbaniu o zęby. Przyzwyczajając dziecko do gabinetu dentystycznego pozbawiamy go leku i fobii na punkcie dentysty. Dzięki temu, gdy dorośnie nie będzie miało oporów przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Nasz dobry gabinet dentystyczny we Wrocławiu, jak i personel w nim pracujący, jest doskonale przygotowany do zajmowania się dziećmi.
 5. Periodontolog

  – Choroby dziąseł są tak samo groźne jak próchnica – prowadzą do utraty zębów. Chorobami dziąseł zajmuje się periodontologia. Gdy dziąsła zaczynają krwawić podczas szczotkowania, zaczynają lekko boleć, być nadwrażliwe i się cofać powinniśmy jak najszybciej odwiedzić gabinet dentystyczny Wrocław - CLINIDENT. Im dłużej zwlekacie, tym trudniejsze będzie leczenie dentystyczne. Ale dla specjalistów z naszego gabinetu dentystycznego bardzo rzadko występuje coś takiego jak przypadki beznadziejne.
 6. Protetyka dentystyczna

  – Zęby czasem jednak tracimy. Jeśli zębów brakuje, jeśli w ostateczności musimy jakiegoś zęba usunąć, to zawsze możemy wstawić nowego. W naszym gabinecie dentystycznym wykorzystujemy najnowocześniejsze metody protetyczne, które dobieramy indywidualnie do potrzeb i preferencji Pacjentów.
 7. Dentystyka estetyczna

  – Zęby nie zawsze mają wspaniały biały kolor. Zazwyczaj jest to jeden z wielu odcieni żółci i szarości. Tak samo nie zawsze mają zadowalający nas kształt. Aby to wszystko poprawić wystarczy zgłosić się na zabiegi estetyczne w naszym gabinecie dentystycznym. Łącząc kilka specjalizacji możemy poprawić kolor, kształt i ogólny wygląd Waszych zębów. Wszystkie zabiegi estetyczne wykonywane w naszym gabinecie dentystycznym są całkowicie bezpieczne.