• (71) 363-45-97
  • Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Endodoncja Wrocław - Leczenie kanałowe we Wrocławiu


Kroki w leczeniu kanałowym
Kroki w leczeniu kanałowym

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. W nowoczesnej endodoncji do takiego leczenia wykorzystuje się specjalne mikroskopy operacyjne - endometry.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest często konsekwencją długotrwałego i nieleczonego procesu próchnicowego, dlatego zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Leczenie kanałowe Wrocław stosuje się także w przypadku martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba lub ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu. Istotą leczenia kanałowego Wrocław jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechaniczne poszerzenie i odkażenie kanałów oraz szczelne ich wypełnienie specjalnymi materiałami.

Dynamiczny rozwój mikroskopii stomatologicznej, wykorzystywany przede wszystkim w leczeniu kanałowym, umożliwia wyleczenie zębów, które do niedawna skazane były na usunięcie. Skuteczność leczenia kanałowego jest bardzo wysoka. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczy dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba i skorzystać z leczenia kanałowego Wrocław. Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości.

Tematy o leczeniu kanałowym w gabinecie endodoncji CLINIDENT:

Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe