• Endodoncja
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Endodoncja Wrocław - Leczenie kanałowe we Wrocławiu

Leczenie kanałowe w CLINIDENT odbywa się zawsze w sposób bezbolesny oraz komfortowy dla Pacjenta. Korzystamy z najnowszego sprzętu oraz wysokiej klasy materiałów stomatologicznych, aby zapewnić jak najlepsze oraz najszczelniejsze wypełnienie kanałów korzeniowych. Zapewnia to maksymalnie szanse na powodzenie leczenia kanałowego Państwa zęba.

Endodoncja to leczenie zębów z głębokimi ubytkami próchnicowymi, zgorzeli miazgi oraz jej martwicy. Ponadto wskazania do leczenia kanałowego to m.in. urazy mechaniczne zębów (złamania, wbicia, zwichnięcia), nieprawidłowe leczenie kanałowe zęba w przeszłości.

Leczenie kanałowe polega na leczeniu nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Wtedy stomatolog w CLINIDENT oczyszcza wnętrze chorego zęba z bakterii oraz z martwych lub w trakcie obumierania tkanek miazgi. Dodatkowo stomatolog dezynfekuje kanały korzeniowe zęba, a następnie wypełnia je odpowiednio przeznaczonym do tego materiałem zastępczym.

Proces leczenia kanałowego w krokach ilustruje poniższy rysunek:

Leczenie kanałowe Wrocław
Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie kanałowe zęba Wrocław

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest często konsekwencją długotrwałego i nieleczonego procesu próchnicowego, dlatego zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Leczenie kanałowe Wrocław stosuje się także w przypadku martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba lub ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu. Istotą leczenia kanałowego Wrocław jest usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechaniczne poszerzenie i odkażenie kanałów oraz szczelne ich wypełnienie specjalnymi materiałami.

Dynamiczny rozwój mikroskopii stomatologicznej, wykorzystywany przede wszystkim w leczeniu kanałowym, umożliwia wyleczenie zębów, które do niedawna skazane były na usunięcie. Skuteczność leczenia kanałowego jest bardzo wysoka. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczy dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba i skorzystać z leczenia kanałowego Wrocław. Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości.

Leczenie kanałowe w CLINIDENT Wrocław:

Leczenie endodontyczne Wrocław

Pacjenci obawiają się leczenia kanałowego. Lęk ten często wynika z tego, że wiele lat temu zabieg endodoncji polegał na nieprzyjemnym leczeniu chorych zębów i trwało to kilka długich wizyt w gabinecie stomatologicznym. Obecnie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stomatologicznym, w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu, leczenie endodontyczne najczęściej rozpoczyna się i kończy na tej samej pierwszej wizycie.

W trakcie leczenia endodontycznego zapewniamy Pacjentom maksymalny komfort i bezpieczeństwo leczenia. Stan zapalny w zębie nie oznacza konieczności jego utraty, dlatego rolą endodonty jest zadbanie, aby ząb leczony kanałowo spełniał swoje funkcje w jamie ustnej przez wiele lat. Każdy przypadek stomatologiczny traktujemy indywidualnie i do każdego Pacjenta podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem. Wszystko przy użyciu nowoczesnych metod, aby starannie opracować system kanałowy leczonego kanałowo zęba.

Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe