• Stomatolog dziecięcy
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Stomatolog dziecięcy Wrocław

Dzieci stanowią wyjątkową grupę Pacjentów stomatologicznych. Wymagają odpowiedniego podejścia, indywidualnego traktowania i ogromnej uwagi. Jeśli szukacie odpowiedniego stomatologa we Wrocławiu dla dziecka należy zwrócić uwagę, na wiele rzeczy. Stomatolog dla dzieci powinien być bardzo dobrze przygotowany, oprócz gruntownego wykształcenia popartego bogatą praktyką, powinien mieć talent pedagogiczny. Najprościej mówiąc dobry stomatolog dla dziecka we Wrocławiu musi mieć naturalny talent do zajmowania się dziećmi – musi umieć odpowiednio je uspokoić, odwrócić uwagę, zabawić i bardzo szybko zdobywać sympatię i ufność małych Pacjentów. Jeśli szukacie kogoś takiego, to idealnie trafiliście do gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu. Nasi stomatolodzy dla dzieci posiadają właśnie wszystkie te cechy. Oprócz tego nasz gabinet stomatologiczny jest wyposażony w odpowiednie zabawki i gadżety, które w razie konieczności mogą absorbować uwagę dziecka przy.

Stomatolog dla dzieci musi bardzo dobrze współpracować z małymi Pacjentami. Dzieci są bardzo narażone na stres związany z wizytą u stomatologa. Dlatego praca nad odpowiednim nastawianiem dziecka musi być rozpoczęta już w domu przez rodziców. Dziecko musi być przeświadczone o tym, że wizyta u stomatologa dla dzieci jest czymś całkowicie normalnym, ale jednocześnie powinno stanowić pewnego rodzaju przygodę, która tym bardziej zaciekawi i zachęci dziecko do odbycia wizyty stomatologixznej. Należy pamiętać żeby nie straszyć dziecka przed wizytą. Ciągłe zapewnianie, że „nie będzie bolało” przyniesie zdecydowanie odwrotne skutki niż zamierzone. Najlepiej w ogóle nie wspominać o bólu, czy strasznym stomatologu. Zdecydowanie lepiej jest zabrać dziecko do stomatologa zanim pojawią się pierwsze objawy próchnicy. Dzięki temu dziecko przyzwyczai się do stomatologa i nie będzie go kojarzyć z borowaniem i czymś nieprzyjemnym od pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu. Pamiętajmy, że złe doświadczenie przy pierwszym kontakcie może objawiać się awersją do stomatologa i w dorosłym życiu.

Stomatolog dziecięcy zapewnia pełen zakres zabiegów leczniczych i profilaktycznych zębów mlecznych i stałych:

 • Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych

  – W przypadku zębów mlecznych możliwe jest dobranie koloru wypełnienia. Plomby w różnych kolorach będą znacznie ciekawsze dla dziecka i z tym większą chęcią zgodzi się ono na zabieg. W przypadku zębów stałych materiał wypełnienia jest starannie dobierany do koloru własnego zębów. W przypadku konieczności większego borowania możliwe jest wykonanie zabiegu pod znieczuleniem, które jest dobierane odpowiednio do wieku dziecka.
 • Fluoryzowanie zębów i lakierowanie zębów

  – zęby, zwłaszcza u dzieci, wymagają dużej dawki minerałów, które wzmocnią szkliwo i zabezpieczą je przed działaniem bakterii. Zęby dziecka pokrywa się cienką warstwą lakieru bogatego we fluor, który jest stopniowo uwalniany i wchłaniany przez szkliwo. Dzięki temu zęby dostają odpowiednią dawkę fluoru przez około trzy miesiące.
 • Lakowanie bruzd zębowych

  – Mocno wcięte bruzdy są charakterystyczne dla młodych zębów stałych. W tych bruzdach najczęściej osadzają się bakterie, które tam właśnie rozpoczynają proces próchniczy. Aby dobrze zabezpieczyć te miejsca zalewa się je niewielką warstwą specjalnego laku. Zabezpiecza on bruzdy przed bakteriami i osadem.
 • Lapisowanie próchnicy (impregnacja)

  – Jeśli zmiany próchnicze w zębach mlecznych są na tyle duże lub zęby na tyle cienkie (siekacze), że nie można zrobić wypełnienia (plomby), ostatnia możliwością jest lapisowanie zębów mlecznych. Polega na impregnacji zmian próchniczych azotanem srebra, który powstrzymuje rozwój próchnicy i zabezpiecza ząb przed jej ponownym atakiem. Lapisowanie zębów mlecznych nie wymaga borowania, dlatego jest też dobre dla dzieci, które się go bardzo boją. Jedyną wada lapisowania zębów mlecznych jest zaczernienie zęba.
 • Pełna opieka higienistki
  – obejmuje profesjonalne zabiegi higieniczne – usuwanie kamienia, osadów, pełen instruktaż jak dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Czasami jeszcze pokutuje błędne przeświadczenie, że zębów mlecznych nie warto leczyć. Powinniśmy całkowicie zapomnieć o takim stwierdzeniu! Zęby mleczne należy leczyć tak samo jak zęby stałe. Przedwcześnie utracone zęby mleczne zazwyczaj są przyczyną późniejszych wad zgryzu. Zęby zaczynają przesuwać się na wolną przestrzeń, w taki sposób blokują miejsce dla zębów stałych, które muszą szukać sobie innego miejsca. Późniejsze leczenie ortodontyczne będzie znacznie trudniejsze i kosztowniejsze niż leczenie stomatologiczne zębów mlecznych.

Pedodonta Wrocławiu
Pedodonta Wrocław