• 71 3634597
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
80% pozytywne
20 głosów

Wypadł fleczer z zęba


Fleczer jest to materiał stosowany w stomatologii, który pełni rolę tymczasowego wypełnienia ubytków zęba. Fleczer to inaczej opatrunek tymczasowy, który zakłada się, kiedy leczenie zęba z różnych względów nie zostało jeszcze dokończone. Niestety zdarza się, że takie opatrunki często wypadają. Dzieje się to, gdyż fleczer nie jest trwały. To z kolei gwarantuje, że łatwo je będzie usunąć na następnej wizycie u dentysty CLINIDENT we Wrocławiu. Trzeba pamiętać, żeby nie jeść przez pół godziny od założenia fleczera (opatrunku tymczasowego).

Fleczer wypełnienie tymczasowe zęba Wrocław
Fleczer wypełnienie tymczasowe zęba

Gdy fleczer wypadnie to ogólnie zaleca się jak najszybciej udać się do dentysty, gdyż odsłonięta tkanka zęba jest bardzo narażona na bakterie i ataki różnych drobnoustrojów. Nigdy ząb nie powinien pozostawać odsłonięty. Z drugiej strony nie można przesadnie panikować, tylko w miarę możliwości (następnego dnia lub nawet kilka dni później) trzeba udać się na wizytę do dentysty. Przy założonym opatrunku zaleca się oszczędzanie chorej strony - tzn. lepiej jeść drugą stroną. Należy pamiętać też, żeby unikać żucia gumy.

Fleczer uzupełnienie czasowe zęba Wrocław
Fleczer uzupełnienie czasowe zęba
W tym dziale: tymczasowe uzupełnienie zęba, co to jest fleczer, wypada fleczer, wypadł mi fleczer z zęba.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 2 tygodnie temu

    Szanowni Państwo. Chcę poddać się zabiegowi wszczepienia implantów w związku z czym chciałabym się dowiedzieć kilku informacji. Czy w okresie gojenia się implantu zakładany jest ząb tymczasowy? Jeśli tak, czy jest to dokonywane w tym samym dniu co wszczepienie implantu? Oraz na jakiej zasadzie "montują" państwo zastępczego zęba/y? Bardzo bym prosiłabym o wyjaśnienie tej kwestii. Czy sąsiednie zęby nie ulegają uszkodzeniu? Dla informacji dodam, że mój przypadek to wrodzony brak zawiązków górnych dwójek oraz aktualnie jestem w trakcie leczenia ortodontycznego, którego celem jest odtworzenie miejsc dla implantów.