• Implanty
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Implanty zębowe


Przyglądając się aktorom filmowym czy modelkom często zwracamy uwagę na ich białe i piękne zęby. Taki efekt kosmetyczny uzyskiwany jest najczęściej dzięki zastosowaniu nowoczesnej stomatologii, a dokładniej tłumacząc - dzięki wszczepionym implantom zębowym. Aktualnie jedną z najlepszych metod pozwalających na zmianę stanu uzębienia jest wykorzystanie implantów dentystycznych. Implanty często zwane są także "wszczepami" zębowymi.

Wykorzystanie implantów zębowych w leczeniu stomatologicznym zapewnia uzyskanie doskonałych efektów nie tylko wizualnych, ale także funkcji zębów. Dzięki możliwościom współczesnej implantologii stomatologicznej nawet spore braki w uzębieniu (bądź też nawet bezzębie całkowite) można odtworzyć za pomocą implantów dentystycznych. Dzisiejsza implantologia pozwala uzyskać efekty wizualne zębów nieporównywalnie lepsze do tych, które proponowano Pacjentom kilkanaście lat temu.

Wszczepienie implantu dentystycznego
Wszczepienie implantu dentystycznego
Odbudowa protetyczna na implancie zębowym
Odbudowa protetyczna na implancie zębowym

Implanty w leczeniu stomatologicznym stosowane są od połowy lat 60-tych poprzedniego wieku. Badania naukowe dowiodły, że wykorzystanie implantów stomatologicznych u zdrowych, niepalących osób w 95% przypadkach kończy się sukcesem.

Jeśli z różnych względów utracili Państwo jednego lub kilka zębów, a na pierwszym miejscu stawiacie sobie jakość, solidność, piękny wygląd oraz komfort - nadszedł czas na implanty zębowe. Implant stomatologiczny jest to bowiem jedyne rozwiązanie w stomatologii, które nie maskuje braków zębowych, lecz całkowicie odtwarza funkcje zębowe i przy tym świetnie wyglądające NOWE ZĘBY. Zatem implantologia to najlepsza (ale przy tym niestety najdroższa) aktualnie metoda przywracania zębów do idealnego wyglądu i ich zastosowania. 

Wszczep zębowy
Wszczep zębowy

Chirurg Szczękowy Wrocław

Wprowadzenie o implantologii (również o implantoprotetyce)

W leczeniu implantologicznym zębów w CLINIDENT nowy ząb będzie się składał z dwóch części: niewidocznego gołym okiem implantu dentystycznego i zamocowanej na nim ponad linią dziąsła korony protetycznej. Implant zębowy osadzony w dziąśle jest niewidoczną częścią, tak samo jak w przypadku żywych zębów są korzenie zębów, które tytanowy implant zastępuje.

Najczęstszym materiałem użytym do produkcji implantów stomatologicznych jest TYTAN. Tytan jest całkowicie biozgodny, co oznacza że organizm Pacjenta uznaje go za swoją integralną część.

Wygląd implantów tytanowych
Wygląd implantów tytanowych

Często Pacjenci CLINIDENT przychodzą do naszego gabinetu z pojedynczymi brakami w uzębieniu. Jeśli warunki jamy ustnej Pacjenta na to pozwolą, to można wykonać koronę pełnoceramiczną na pojedynczym implancie. Wtedy efekt estetyczny jest idealny dla pojedynczego zęba.

U większości Pacjentów leczonych implantologicznie potrzeba jest jednak przywrócenia kilku utraconych zębów. Opracowanie kilku implantów dentystycznych, a następnie założenie na nich koron pozwala na przywrócenie Pacjentowi normalnego zgryzu i swobodnego spożywania nawet twardych posiłków bez wyciąganej na noc protezy dentystycznej.

Zdarzają się też przypadki, gdzie nie pozostały Pacjentowi już zęby (tzw. bezzębie całkowite). Jeśli warunki jamy ustnej Pacjenta pozwolą, to już przy kilku implantach można zapomnieć o szklance wody na zdejmowaną protezę dentystyczną.

Jeśli jednak z powodów uwarunkowania jamy ustnej Pacjenta nie można zastosować większej liczby implantów, to istnieje szansa na osadzenie choćby kilku, co pozwoli na stałe osadzenie wyciąganej protezy dentystycznej. Dzięki temu taka proteza stomatologiczna nie będzie luźno ruszać się w jamie ustnej i przesuwać się podczas spożywania posiłków. Zniknie także obawa przed wstydliwą możliwością wypadnięcia protezy z ust.

Pojedynczy implant stomatologiczny
Pojedynczy implant stomatologiczny

Część chirurgiczna implantów

Czyli co się dzieje przed osadzeniem implantu w dziąśle

 • Okres gojenia
  Ile trwa gojenie implantu stomatologicznego? Okres gojenia się wszczepionego implantu.
 • Przebieg zabiegu
  Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego? Zakładanie implantów zębowych - przebieg operacji. - trwanie leczenie implantami dentystycznymi - procedura.
 • Odsłonięcie implantu
  Odsłanianie się implantu dentystycznego - osteointegraca. Integrowanie się implantów (implantu) zębowego z kością.
 • Umieszczenie wszczepów zębowych
  Instalacja wszczepów dentystycznych. Umieszczanie wszczepu zębowego - implantacja. Założenie wszczepu implanty - przebieg zabiegu założenia wszczepu.

Jak postępować po wstawieniu implantu dentystycznego

Czyli zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu przez Chirurga Szczękowego w CLINIDENT:

 • Schemat wizyt kontrolnych po założeniu implantów
  Sprawdzenie leczenia impnatami - porównanie wyników. Jak działają implanty?
 • Higiena po zabiegu
  Higiena implantów, jak dbać o założone implanty? Higiena po zabiegu implantologicznym. Wszczepy.
 • Po zabiegu
  Po wszczepienie implantu stomatologicznego - zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu dentystycznego. Co robić po założeniu implantu zębowego?
 • Przytwierdzenie wsporników (łączników)
  Przytwierdzanie łączników implantów stomatologicznych. Osteosynteza wszczepów zębowych, umocowanie w żuchwie, szczęce implantu dentystycznego.
Wszczep implantu
Wszczep implantu

Co powinniśmy wiedzieć o zakładaniu implantów we wrocławskim gabinecie stomatologicznym CLINIDENT:

Proteza na implantach Wrocław
Proteza na implantach Wrocław

Clinident Wrocław - gwarancja pięknego uśmiechu

Dbanie o stan uzębienia to nie tylko regularne wizyty u dentysty i leczenie ubytków. W przypadku braków w uzębieniu najlepszą metodą na odzyskanie pięknych zębów są implanty. Zdecyduj się na ich założenie w profesjonalnym gabinecie, by zyskać najwyższą jakość i niezawodność. Gdzie zatem powinieneś szukać sprawdzonych specjalistów w zakresie implantacji, jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Wrocław? Zadowoleni klienci potwierdzają: Clinident to najlepszy wybór. Zapraszamy na wizytę w celu ustalenia zakresu wstawiania implantów oraz szczegółów zabiegu.


Implanty Wrocław - sprawdź naszą ofertę i ciesz się nowymi zębami!

Implanty zębowe cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem — Pacjenci doceniają jakość wykonania, walory estetyczne, funkcjonalność oraz komfort tego nowoczesnego rozwiązania. Gwarancją pełnej satysfakcji jest prawidłowe przygotowanie implantów oraz odpowiednie przeprowadzenie zabiegu ich wszczepienia. W naszym wrocławskim gabinecie Clinident zapewniamy pełen profesjonalizm oraz opiekę wykwalifikowanych specjalistów, pod których okiem wszystko przebiegnie bezpiecznie, sprawnie i w przyjaznych warunkach.