• 71 3634597
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
2 głosy

Dentysta prywatnie Wrocław


Kiedy przychodzi taki moment, że mu musimy koniecznie odwiedzić dentystę, wielu z nas staje przez dylematem, czy odwiedzić gabinet dentystyczny prywatnie, czy skorzystać z opieki oferowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Plusem leczenia na koszt państwa jest niewątpliwie to, że nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, jednak zakres usług refundowanych jest bardzo ograniczony. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę długie oczekiwanie na wizytę u dentysty, ponieważ wolne terminy w przypadku leczenia na NFZ dostępne są za kilka lub kilkanaście miesięcy. Natomiast w gabinecie prywatnym umawiamy się na wizytę praktycznie od ręki, jednak musimy liczyć się z opłatą za takie leczenie.

Na pewno każdy z nas zastanawia się, na jakie świadczenia może liczyć w zakresie swojego ubezpieczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia ma do zaoferowania najszerszy wachlarz darmowych usług dentystycznych dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia i dla kobiet w ciąży. Dostępne darmowe usługi to między innymi znieczulenie, usuwanie zębów, czy leczenie kanałowe. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie materiały stosowane na koszt państwa są darmowe. Wypełnienie tylnych zębów możliwe jest jedynie ciemnymi amalgamatami. Jeśli chcemy, aby plomby w zębach trzonowych wyglądały estetycznie i nie różniły się kolorem od pozostałych zębów, musimy odwiedzić dentystę prywatnie. Srebrne plomby amalgamatowe z dodatkiem rtęci są dziś bardzo rzadko stosowane, ponieważ nie wyglądają ładnie, a do tego udowodniono ich szkodliwość dla organizmu. Dlatego jeśli dbamy o estetykę naszego uśmiechu i zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie, zdecydowanie zalecamy wizytę w gabinecie dentystycznym prywatnie. Tym bardziej, że lista zabiegów dla osób dorosłych jest dużo krótsza.

Każdy z nas ma świadomość opinii dotyczących publicznej służby zdrowia w naszym kraju, a co najgorsze nie widać szans, aby coś w najbliższym czasie się zmieniło. Nie dziwi więc fakt, że gabinety publiczne przekształciły się w gabinety lekarzy prywatnych, gdzie pomimo tego, że usługi trzeba płacić, to opieka jest po prostu dużo lepsza.

Jakość usług powinna być kluczowym argumentem przy wyborze dentysty. Jeśli dodamy do tego krótszy czas oczekiwania na wizytę u dentysty w prywatnym gabinecie bez kolejek, bez długotrwałego bólu, to wybór staje się dużo prostszy.

Fakty mówią same za siebie. Jeśli rozboli nas nagle ząb, 63% Polaków decyduje się na wizytę prywatnie. Nie liczą się wtedy koszty, a jakość obsługi, materiałów, czas oczekiwania i podejście dentysty w prywatnym gabinecie. Istotny jest również fakt, że w co trzecim gabinecie dostępne są już niskooprocentowane kredyty na leczenie lub raty, które oferuje także nasz gabinet.

Współczesny pacjent chce mieć dziś dostęp do najnowocześniejszych technologii. Szczególnie ludzie młodzi dbają o swoje zęby, które są przecież naszą wizytówka, dlatego nie decydują się na przestarzałe leczenie oferowane przez NFZ. Także starsi pacjenci, którzy zmuszeni są do zastosowania protezy, szukają nowoczesnych i przyjaznych rozwiązań oferowanych przez prywatne kliniki, rezygnując z pomysłu ruchomych darmowych protez, które zupełnie nie sprawdzają się w życiu codziennym.

Leczenie refundowane nie spełnia już oczekiwań i wymagań pacjenta. Nie ma w nim mowy o leczeniu implantologicznym, o stosowaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych do zębów trzonowych, nie ma też odpowiedniej diagnostyki, która zapobiega problemom w przyszłości.

Czy warto zatem wybrać się do prywatnego gabinetu stomatologicznego? Zdecydowanie tak biorąc pod uwagę jakość usług, długość oczekiwania, dostępność (gabinety prywatne są otwarte także w weekendy i do późnych godzin wieczornych).

Pamiętajmy, że na leczeniu zębów nie warto oszczędzać.
W tym dziale: prywatny gabinet dentystyczny, dentysta prywatnie, dentysta przyjmuje prywatnie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Ja wole się leczyć u prywatnego dentysty niż czekać w kolejkach NFZ wiele miesięcy. Plomba kosztuje ok. 200zł i mam ją od ręki zamiast za darmo, ale po czekaniu 2 miesiące u słabego dentysty. Dlatego warto iść do prywatnego gabinetu dentystycznego zamiast czekać na NFZ.