• 71 3634597
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
87% pozytywne
125 głosów

Ból dziąsła


Ból dziąsła może być pierwszym objawem chorób przyzębia. Rozpoczynają się one od wrażliwości dziąsła, lekkiego krwawienia, lekkiego opuchnięcia i odsłonięcia szyjek zębów – zęby wydają się dłuższe z powodu cofnięcia dziąsła. Prowadzą do zapalenia przyzębia, a w konsekwencji rozchwiania zęba i utraty zęba.

Główną przyczyną chorób przyzębia jest płytka nazębna – prawie bezbarwny osad składający się z resztek jedzenia, śliny i bakterii. Bakterie z płytki nazębnej wydzielają toksyczne substancje, które podrażniają dziąsła prowadząc do ich zapalenia i niszczą szkliwo zębów.

Najlepszą metodą jest regularne kontrolowanie stanu uzębienia przez dobrego dentystę i właściwe dbanie o higienę jamy ustnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy udać się na wizytę kontrolną do dentysty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Wskaże on przyczynę bólu dziąsła i poradzi w jaki sposób zaradzić na bolące dziąsła.

Jeśli cierpimy na ból dziąseł czy ich nadwrażliwość, jest to pierwszy sygnał, aby zastosować środki zaradcze. Płytki nazębnej najłatwiej pozbyć się dbając o higienę jamy ustnej. Nie może się to ograniczać do jednorazowego zabiegu u dentysty. Płytka nazębna gromadzi się cały czas. Dlatego należy dokładnie szczotkować zęby po każdym posiłku (czasem może dojść do podrażnienia dziąseł na skutek niewłaściwego szczotkowania zębów, w takim wypadku należy go zmienić lub zmienić szczoteczkę na bardziej miękką), używać nici dentystycznej i płukać usta specjalnym płynem zapobiegającym odkładaniu się płytki nazębnej. Powodem bólu dziąseł może też być odkładanie się kamienia nazębnego – przyczyną tego jest także płytka nazębna.

W tym dziale: boli mnie dziąsło, metody na bolące dziąsło, domowe sposoby na ból dziąsła.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.