• 71 3634597
  • Dentysta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
15 głosów

Reinkluzja zęba mlecznego


Reinkluzja zęba to stopniowe odsuwanie się zęba od płaszczyzny zgryzu, co prowadzi do zatapiania się zęba w głąb dziąsła. Jest wiele powodów zatapiania się zęba w kierunku dziąsła.

Do przyczyn reinkluzji zębów zalicza się uszkodzenie ozębnej prowadzące do zrostu zęba z kością (ankyloza). Sprawia to wyhamowanie procesu naturalnej wymiany zęba mlecznego na stałego, podczas gdy kość i zęby sąsiadujące dalej rosną. Rozwój zęba mlecznego powiązany jest ze wzrostem sąsiednich zębów mlecznych, następnie wyrzynaniem zębów stałych, ale także rozwojem wyrostka zębodołowego szczęki i części zębodołowej żuchwy. Reinkluzja zęba mlecznego powoduje zaburzenia prawidłowego procesu wymiany uzębienia i prowadzi do powstawania nieprawidłowości zgryzowych, które trzeba będzie leczyć ortodontycznie przez wyciaganie zębów z dziąsła.

Reinkluzja zębów stałych

Reinkluzja zębów najczęściej dotyczy zębów mlecznych. Rzadko spotyka się reinkluzję zębów stałych. W celu diagnozy zapraszamy do gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu.

W tym dziale: przemieszczanie zęba mlecznego, cofanie zęba mlecznego, poruszanie zęba mlecznego, reinkluzja zębów mlecznych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Witam. Mam poważny problem z 5-letnim synem. Ma straszną nieleczoną próchnicę na górze 1 i 2 ząbków nie ma, bo są przy samym dziąśle. Reszta ząbków jeszcze jest ale tez strasznie zniszczona. Mieszkam zagranicą, byłam u stomatologa i usłyszałam, że ząbków mlecznych się nie leczy, tylko trzeba czekać na stałe. Nie mogę już patrzeć jak mój synek się meczy i liczę , że ktoś nam w końcu pomoże. Ząbków jest w sumie około 11 do wyrwania bądź leczenia. Chciałam dowiedzieć się jaki byłby koszt i jaki czas by to zajęło?