• Usuwanie kamienia nazębnego
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
4 głosy

Usuwanie kamienia poddziąsłowego


Po wykonaniu skalingu naddziąsłowego kolejnym etapem jest skaling poddziąsłowy, o ile u pacjenta występuje kamień znajdujący się poniżej brzegu dziąsła. Kamień poddziąsłowy zlokalizowany jest pod dziąsłami, jest twardy i ma ciemniejsze zabarwienie - od ciemnobrązowego po czarne. Ta ciemniejsza barwa kamienia poddziąsłowego wiąże się z obecnością w nim składników krwi. Z racji tego, że ściślej przylega do powierzchni zębów, jest trudniejszy do usunięcia. Nieusunięty kamień poddziąsłowy stanowi groźne siedlisko bakterii, które są przyczyną groźnych stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, krwawienia dziąseł, nieprzyjemnego zapachu z ust oraz przyczyną chorób przyzębia czyli paradontozy. Kamień nazębny poddziąsłowy usunąć może już tylko dobry stomatolog lub periodontolog.

Zabieg, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego poddziąsłowego, to skaling poddziąsłowy. Jego celem jest usunięcie kamienia nazębnego zalegającego w kieszonkach dziąsłowych, czyli poniżej linii dziąseł, a nawet w korzeniu zęba. Do tego zabiegu używa się skalera ultradźwiękowego oraz tradycyjnych narzędzi ręcznych takich jak kiret i pilniki, które zapewniają dostęp do każdej szczeliny jamy ustnej. Po oczyszczeniu szyjek zębowych z kamienia nazębnego, periodontolog przystępuje do polerowania, dzięki czemu w przyszłości kamień nie będzie się tak szybko osadzał. Aby wzmocnić korzeń zęba, periodontolog z gabinetu CLINIDENT we Wrocławiu może wykonać fluoryzację. U szczególnie wrażliwych pacjentów stosuje się znieczulenie. Po zabiegu zalecamy naszym Pacjentom stosowanie odpowiednich łagodzących płynów do płukania jamy ustnej.

W tym dziale: usuwanie kamienia poddziąsłowego, usuwanie kamienia pod dziąsłami, oczyszczanie poddziąsłowe wrocław, skaling poddziąsłowy wrocław, kamień poddziąsłowy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.