• Usuwanie kamienia nazębnego
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
35% pozytywne
14 głosy

Domowe usuwanie kamienia nazębnego


Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko brak ubytków, ale i regularne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego. Kamień nazębny jest efektem gromadzenia się osadów na powierzchni zębów. Nie oczyszczane z powierzchni zębów osady zbudowane z resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny ulegają po pewnym czasie mineralizacji przekształcając się w kamień nazębny. Ten stan jest przyczyną przykrego zapachu z ust, a dalsze zaniedbania prowadzą do zapalenia przyzębia i dziąseł. Ponieważ odkładający się kamień nazębny silnie przylega do szkliwa, usunąć go może tylko stomatolog lub periodontolog w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu.

Tylko stomatolog lub periodontolog może skutecznie usunąć kamień nazębny.

Domowymi sposobami można natomiast tylko uniknąć odkładania się kamienia nazębnego poprzez regularne usuwanie płytki nazębnej.

Najprostszą metodą domowego usuwania kamienia nazębnego jest używanie specjalnej pasty do zębów ze zwiększoną zawartością fluoru. Fluor w naturalny sposób osłabia kamień nazębny. Aby ograniczyć pojawianie się płytki nazębnej, trzeba myć zęby pastą o wysokiej zawartości fluoru po każdym posiłku i przed pójściem spać. Nie należy jednak przesadzać i wybierać past z bardzo dużymi dawkami fluoru, ponieważ poza usunięciem kamienia nazębnego uszkodzimy również szkliwo zębów. Najlepiej przed wyborem pasty skonsultować się ze stomatologiem w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT.

Bardzo dobre efekty w walce z kamieniem nazębnym w domu przynosi stosowanie płynów do płukania ust np. Listeryne. Innym popularnym domowym sposobem usuwania kamienia nazębnego jest stosowanie sody oczyszczonej. Szczyptę sody oczyszczonej dodajemy do niewielkiej ilości wody. Otrzymana substancją myjemy żeby tak jak zwykłą pastą do zębów. Soda oczyszczona ma bardzo aktywne działanie, więc sprawdza się przy czyszczeniu i wybielaniu zębów w domu. Stosowanie sody oczyszczonej jest jednak ryzykowne, ponieważ może zniszczysz delikatne szkliwo zębów, więc odradzamy jej stosowanie.

Prawidłowe i bezpieczne usuwanie kamienia jest możliwe jedynie podczas profesjonalnego zabiegu przeprowadzonego w gabinecie stomatologicznym za pomocą specjalnych przyrządów. Stanowczo odradzamy stosowania wszelkiego rodzaju domowych sposobów, które mogą prowadzić do uszkodzenia szkliwa zębowego czy pokaleczenia dziąseł. Kamień nazębny należy usuwać w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu co najmniej raz w roku. Osoby, które palą papierosy, piją dużo herbaty i kawy powinny to robić częściej – nawet co trzy miesiące.

W tym dziale: domowe sposoby usuwania kamienia, oczyszczanie zębów z kamienia w domu, domowy skaling, domowe oczyszczanie płytki nazębnej.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.