• Usuwanie kamienia nazębnego
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
3 głosy

Usuwanie kamienia naddziąsłowego


Kamień nazębny naddziąsłowy to zmineralizowana płytka nazębna przybierająca kolor od żółto-beżowego do jasnobrązowego. Gromadzi się na powierzchniach koron zębów, jest więc widoczny i relatywnie łatwy do usunięcia. Kamień naddziąsłowy tworzy się głównie na powierzchniach zębów mających kontakt ze śliniankami, czyli są to: siekacze dolne i zęby trzonowe przy powierzchniach policzkowych.

Najpopularniejszą metoda usuwania kamienia naddziąśłowego jest skaling naddziąsłowy, czyli zabieg, który ma na celu oczyszczenie koron zębowych z kamienia nazębnego. Zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu przy pomocy narzędzi ultradźwiękowych – skalerów. Końcówką skalera lekarz stomatolog dotyka do miejsc, gdzie zgromadzony jest kamień. Ultradźwięki wraz z wodą uderzają w cząsteczki złogów, powodując ich pęknięcia i odpadanie od zębów. Następnie stomatolog poleruje zęby, przez co ich powierzchnia staje się jeszcze bardziej gładka, dzięki czemu ponowne osadzanie się kamienia następuje dużo wolniej. Na koniec zabiegu lekarz stomatolog zabezpiecza zęby lakierem fluorowym w celu ograniczenia nadwrażliwości pozabiegowej.

Zabieg usunięcia kamienia naddziąsłowego ultradźwiękiem jest efektywny, bezbolesny i szybki. W przypadku zaawansowanego kamienia i ostrych stanów zapalnych pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe i dyskomfort podczas skalingu, jednak z pomocą przychodzi wykonane znieczulenie miejscowe, które doskonale niweluje ból.

W tym dziale: usuwanie kamienia naddziąsłowego, kamień naddziąsłowy, oczyszczanie naddziąsłowe wrocław, skaling naddziąsłowy wrocław, usuwanie kamienia nad dziąsłami.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Dobry wieczór. Jestem zainteresowana u Państwa zabiegiem, w sumie nawet nie wiem jak ten zabieg nazwać, ponieważ chciałbym posiadać ładne zęby i interesuje mnie korona na każdym zębie. Mimo starań moich dentystów we Wrocławiu i moich starań o dbanie zębów, niestety plomby wylatują i regularnie nachodzi na nie kamień naddziąsłowy. Nie ukrywam, że mam pytanie o kwotę wykonania całego uzębienia oraz jestem zainteresowania leczeniem w ratach. Czy pierwsza wizyta kontrolna jest u Państwa odpłatna?