• Usuwanie kamienia nazębnego
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
60 głosów

Polishing zębów


Jest to jeden z profesjonalnych zabiegów higienicznych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Polega na oczyszczeniu zębów z nalotów zębowych, osadów i przebrawień na zębach, których nie można usunąć za pomocą zwykłego szczotkowania zębów.

Złogi miękkie (przykładowo płytka nazębna) powstają samoczynnie podczas dnia – są to resztki pokarmu, ślina i rozwijające się bakterie, które zawsze występują w jamie ustnej. Przebarwienia i osady powstają na skutek zalegania mocno barwiących substancji – takich jak kawa, herbata, dym tytoniowy, niektóre leki i inne substancje zawarte w spożywanym pokarmie. Najprostszą metodą walki z osadami i przebarwieniami jest dbanie o higienę jamy ustnej - mycie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, używanie płynów do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Także należy zwrócić uwagę na stosowane preparaty, aby były one odpowiedniej jakości – część past i płynów do zębów nie zawsze dostatecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami. Takie zabiegi wykonywane rano i wieczorem mają na celu oczyszczenie powierzchni zębów z nalotów i złogów, które nazbierały się przez dzień, lub podczas snu (tak, podczas snu także tworzy się płytka nazębna). Jednak nawet najdokładniejsze domowe zabiegi higieniczne i najlepsze preparaty nie zawsze zdołają sobie poradzić. Niektórzy mają naturalną podatność na szybkie tworzenie się nalotów, osadów i przebarwień.

Płytka nazębna przyczynia się do powstawania kamienia nazębnego. Osady i przebarwienia są nieestetyczne, a do tego mogą być siedliskiem niebezpiecznych bakterii – wywołujących stany zapalne, powodujących próchnicę i ogólnie osłabiających odporność organizmu. Dlatego zalecane jest regularne poddawanie się zabiegowi polishingu zębów w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT.

Zabieg polishingu zębów trwa około kilkunastu minut. Jest całkowicie bezbolesny, może okazać się nieprzyjemny jedynie z powodu wibracji jakie przenoszone są na zęby z gumek i szczotek do polerowania zębów. Na zęby nakłada się specjalna pastę, która ma właściwości ścierne i polerujące. Następnie poleruje się powierzchnie zębów odpowiednimi szczotkami i gumkami. Za pomocą gumek o odpowiednich kształtach lub specjalnych pasków do polerowania oczyszcza się przestrzenie międzyzębowe. Po takim zabiegu zęby będą oczyszczone z osadów i odpowiednio wypolerowane. Dzięki temu będziemy mieli uczucie czystych i świeżych zębów.

Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie się płytki nazębnej. Po zabiegu skalingu zębów i piaskowania zębów zalecanie jest wykonanie Polishingu zębów. Po tych zabiegach powierzchnia zęba jest chropowata, przez co z łatwością przylegają do niej wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego należy ją wygładzić i zabezpieczyć przed szybkim powrotem problemów. Polishing zębów należy regularnie powtarzać w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu, około raz na pół roku – nie jest to regułą, lekaż stomatolog może zalecić częstsze wizyty zależnie od indywidualnej podatności na odkładanie się osadów na zębach.

W tym dziale: Czyszczenie zębów z osadów nazębnych, polishing zęba w gabinecie stomatologicznym.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Wszystko ok. Po zabiegu polishingu moje zęby były naprawdę wypolerowane. Polecam!

    Bardzo polecam łączenie skaling i polishing. Wtedy zęby są naprawdę oczyszczone z osadu.