• Stomatologia estetyczna
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
98% pozytywne
61 głosów

Licówki

Licówki to bardzo cienkie (od 0,2 mm do 1 mm grubości) łuski, które stomatolog nakłada na przednią stronę zęba. Dzięki założeniu na zęba ukrywamy nawet spore defekty uzębienia, np.: przestrzenie między zębami, przebarwienia, czy niewielkie dziury, uzyskując super efekty wizualne. Za pomocą tych małych „łusek” (inni potocznie też nazywają je płatkami), możemy odzyskać szybko piękny uśmiech. Licówki są odporne na przebarwienia, które mogą powstać wskutek picia napojów, czy spożywania produktów spożywczych. Przy właściwej higienie licówek i całej jamy ustnej można cieszyć się idealnym uśmiechem przez wiele lat. W CLINIDENT wykorzystujemy najczęściej licówki z porcelany oraz licówki z kompozytu stosowanego także do wypełniania zębów (plomba samoutwardzalna). Licówki to porcelanowe nakładki, które umieszcza się na przednich zębach w celu poprawy ich wyglądu. Licówki są wykonane na indywidualne zamówienie pod Pacjenta i dopasowane do kształtu i koloru zębów. Licówki służą do korygowania niedoskonałości zębów, takich jak np. krzywe zęby, przerwy międzyzębowe, rozszczepienia lub przebarwienia. Licówki są trwałe i estetyczne, ale wymagają specjalnej pielęgnacji i regularnych wizyt kontrolnych u dentysty CLINIDENT.

Najlepsze licówki? Wrocław wybiera Clinident

Jeśli chodzi o licówki, warto skorzystać z usług profesjonalnych gabinetów stomatologicznych. Od jakości materiałów oraz wykonania usługi będzie zależał efekt końcowy. Dlatego mieszkańcy miasta Wrocław i okolic tak chętnie wybierają gabinet Clinident. To jakość i niezawodność w atrakcyjnej cenie; nasze licówki prezentują się naturalnie i są starannie wykonane. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu - wyjaśnimy wszystkie wątpliwości oraz ustalimy termin pierwszej wizyty.

Wyróżniamy kilka rodzajów licówek w zależności od materiału, z którego zostały zbudowane:

Licówki akrylowe

Licówki akrylowe stosuje się je jako licówki zastępcze lub tymczasowe, aby zabezpieczyć ząb do czasu założenia licówki ostatecznej. Licówki akrylowe są mniej trwałe niż porcelana, grubsze i cięższe, a do tego wyglądają mało estetycznie. Ich niewątpliwą zaleta jest jednak cena. Utrzymują się przez około 2 lata,

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe zbudowane z różnorodnych komponentów o różnych właściwościach. Charakteryzuje je szybki czas wykonania, dosyć niska cena i plastyczność – w każdym momencie można zmienić ich kształt i barwę. Często stosuje się je jako wersję tymczasową przed właściwym koronowaniem lub licowaniem zębów, ale zdarza się też, że stanowią już wersję ostateczną. Choć nie dorównują pod wieloma względami licówkom porcelanowym, przy prawidłowym utrzymaniu higieny jamy ustnej mogą przetrwać przez wiele lat,

Licówki ceramiczne

Materiałem do budowy licówek ceramicznych są ceramiki skaleniowe takie jak krzemionka, kaolin, kwarc, które posiadają dobre właściwości optyczne. Dzięki temu uzyskujemy naturalny wygląd zęba. Ten rodzaj tworzywa jest kilka razy twardszy od naturalnego szkliwa zęba. Licówki ceramiczne są dużo droższe niż kompozytowe, ale za to o wiele trwalsze,

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to najbardziej popularne licówki w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu, jak i na świecie. Wyróżnia je większa trwałość i elastyczność w porównaniu do licówek wykonanych z innych materiałów. Głównie mocuje się je na przednie żeby, ale można używać ich także na zębach położonych głębiej. Porcelana jest materiałem biozgodnym z naszym organizmem przez co doskonale tolerowanym przez śluzówkę jamy ustnej. Nie ulega przebarwieniom, nie uczula, jest odporna na osadzanie się kamienia nazębnego i osadów. Porcelana jest tez bardzo trwała. Dopiero po około 10 – 15 latach może zaistnieć potrzeba jej wymiany, niemniej jednak nie jest to regułą.


Zabiegiem numer jeden w USA i Europie Zachodniej jest nakładanie licówek z racji tego, że jest to idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. W Polsce zabieg ten jest coraz bardziej popularny. Licówki to bardzo cienkie płytki, najczęściej wykonywane z porcelany, przyklejana do zewnętrznej strony zęba za pomocą specjalnego kleju. Dzięki nim możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów takie jak kształt zęba, jego długość, kolor czy naprawa brakujących fragmentów. Licówki to jest jedną z lepszych i najnowocześniejszą metodą leczenia niedoskonałości zębów. Wybór licówek w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu jest szeroki i zależny od zasobności naszego portfela oraz efektu estetycznego, jaki chcemy uzyskać.

Zagadnienia: porcelanowy ząb, licówka z porcelany, licówka na klej, montaż licówki, zakładanie licówek, licówki akrylowe wrocław, licówki kompozytowe, licówki ceramiczne, rodzaje licówek na zęby, jakie są typy licówek, licówki akrylowe, licówki kompozytowe, licówki ceramiczne, zakładanie licówki na zęby przednie za pomocą kleju

porcelanowy ząb, licówka z
Licówki
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Dzien dobry. Probowalam dzwonic parokrotnie do Pana gabinetu, ale nikt nie odbiera. Z przykroscia musze odwolac moja wizyta 02.09 a takze cale leczenie zebow ( licowki i wybielanie ) na ktore bylismy umowieni. Dzisiaj zostalo potwierdzone, ze jestem w pierwszym miesiacu ciazy i w zwiazku z tym nie moge miec zrobionych licowek w tym roku. Przperaszam za klopot. Pozdrawiam!

    Nakładanie licówki na zęba to najprostsza metoda do skorygowania nierówności i wielkości zęba. Ja zdecydowałem się na licówkę porcelanową, bo lekarz dentysta powiedział, że są najtrwalsze i odporne na nacisk, np. przy gryzieniu pokarmów. Także użytkuję licówkę porcelanową od 6 mcy i jestem zadowolony. Piękny biały efekt, trwałe wykonanie. Dzięki doktorowi Rafałowi Pomianowskiemu mam piękny uśmiech. Polecam też licówki, ale tylko porcelanowe.