• Stomatologia estetyczna
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
2 głosy

Zakładanie licówek porcelanowych

Procedura wykonania licówek porcelanowych składa się z kilku etapów, zatem wymagane będą dwie, trzy wizyty u dentysty. Założenie licówek porcelanowych musi być poprzedzone wnikliwym procesem diagnostycznym. Dokładne zbadanie zębów jest niezbędne, aby wykluczyć czynniki uniemożliwiające wykonanie licówek u Pacjenta. Wszystkie zęby muszą być także uprzednio wyleczone.

W trakcie pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu ząb zostanie przygotowany. Najpierw więc szlifuje się odpowiednie zęby, preparuje ich strukturę i nadaje właściwy kształt. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny, którego nie da się uniknąć. Szlifowane jest 0,5 mm szkliwa z powierzchni zęba, które odpowiada grubości przyszłej licówki porcelanowej. Następnie dentysta pobiera wycisk tak przygotowanych zębów oraz łuków zębowych. Wycisk wysyłany jest do laboratoriom dentystycznego, w którym technicy przygotowują ostateczną wersję licówki. Do tego czasu na zęby zakłada się tymczasowe nakładki kompozytowe, które zostaną zacementowane na około 2-3 tygodnie, kiedy to laboratorium wykona ostateczną rekonstrukcję.

Założenie i przygotowanie licówek porcelanowych nie jest zabiegiem prostym. Wymaga bardzo dużej precyzji i umiejętności od lekarza dentysty z CLINIDENT jak i od technika dentystycznego (protetyka), który kształtuje licówki. Licówkę należy dopasować pod względem kolorystycznym do naturalnego uzębienia, tak aby leczony ząb nie odbiegał barwą od innych. Ostatnią czynnością jest wypolerowanie zacementowanych już licówek w celu nadania im naturalnego, estetycznego wyglądu oraz sprawdzenie zgryzu.

Najlepszy efekt kosmetyczny uzyskuje się, gdy wszystkie licówki wykonywane są jednocześnie.

Zagadnienia: licówka porcelanowa na zęby, stomatologia estetyczna, porcelana na zęby

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.