• Stomatologia estetyczna
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
4 głosy

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe w CLINIDENT są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą, aby ich uśmiech był estetyczny i olśniewający. Coraz większa część społeczeństwa stawia na mniej inwazyjne sposoby upiększania uśmiechu chroniące tkanki zęba. Warto wiedzieć, jakiego rodzaju licówki wybrać, kiedy można je stosować i czym różnią się od koron protetycznych. W nowoczesnym gabinecie dentystycznym odchodzi się bowiem od popularnych koron zębowych na rzecz licówek porcelanowych.

Licówka porcelanowa to bardzo cienka warstwy porcelany indywidualnie dobrana dla każdego pacjenta. Licówki porcelanowe służą do rekonstrukcji zniszczonych zębów własnych, poprawiają ich estetykę, zachowują ich naturalny wygląd. Dzięki swoim właściwościom licówka staje się nierozłączną częścią naturalnego zęba. Jest to zasługa materiału, z którego jest zbudowana. Dzięki porcelanie zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i barwę, której nie da się odróżnić od naturalnych zębów. Porcelana jest także materiałem biologicznie obojętnym, w związku z tym nie wywołuje objawów alergii.

Wskazania do licówek porcelanowych:

Licówki porcelanowe są fantastycznym rozwiązaniem, kiedy chcemy pozbyć się nieestetycznych szpar między zębami, przebarwień czy innych wad i uszkodzeń w obrębie zębów przednich takich jak: odłamania, starte brzegi, erozja, nieestetyczne wypełnienia. Podsumowując wskazaniami do zastosowania licówek są:

 • trudne do wybielenia przebarwienia,
 • uszkodzenia szkliwa i zębiny,
 • nieestetyczne plomby w zębach przednich,
 • starte i ukruszone kąty brzegów zębów siecznych,
 • przerwy między zębami,
 • nierówny kształt zębów przednich.

Pomimo wielu swoich zalet licówki porcelanowe mają jednak pewne ograniczenia w zastosowaniu. Ze względu na swoją minimalną grubość nie mogą one być używane do znacznego korygowania kształtu i ustawienia zębów – do tego lepiej nadają się korony protetyczne. Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu nasz dentysta bierze pod uwagę, ile w danym zębie jest wypełnień i czy są one rozległe. Jeśli nie da się zastosować licówek porcelanowych sugeruje koronę porcelanową. Licówka porcelanowa odtwarza tylko jedną powierzchnię zęba, natomiast korona porcelanowa może otoczyć ząb z każdej strony i tym samym go wzmacniać.

Jak długo licówki porcelanowe zachowują swoją trwałość?

Badania kliniczne na grupie Pacjentów z licówkami porcelanowymi wykazały, że właściwie wykonane licówki zachowują swoją trwałość przez 15 lat. Ponad 90% licówek porcelanowych zachowało swoje właściwości i optymalne funkcje. Jest to więc bardzo skuteczna forma leczenia, dużo lepsza niż wynik wypełnień stomatologicznych. Porcelana, z której wykonane są licówki, jest całkowicie odporna na przebarwianie. Nie ma więc ryzyka wystąpienia przebarwień w przeciwieństwie do licówek kompozytowych, które z czasem mogą zmienić swój kolor.

Przypadki niepowodzeń w trwałości licówek porcelanowych po kilku latach wynikają głównie z niewłaściwej pielęgnacji zębów i dziąseł jak i od jakości materiału. Posiadacze licówek powinni co 2 lata odwiedzać gabinet dentystyczny CLINIDENT we Wrocławiu w celu odbycia wizyty kontrolnej. Najbardziej powszechne uszkodzenia to pęknięcia porcelany, nieszczelności przy brzegach licówek, ukruszone brzegi lub odklejenie się całej licówki. Wady te wymagają jedynie drobnej korekty, którą przeprowadzamy podczas jednej wizyty.

Zagadnienia: porcelanowe zęby, licówka porcelanowa wrocław, uzupełnienie protetyczne, licówki z porcelany, porcelanowe licówki wrocław

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

  Czy jest możliwość założenia licówki z porcelany zamiast aparatu stałego ortodontycznego i wyrywaniu dwóch górnych czwórek. Tak stwierdził ortodonta z Wrocławia, że nie ma miejsca aby trójki weszły na swoje miejsce przy wystających zębach siekaczach. Zatem poproszę licówki porcelanowe dopasowane do moich kłów.

  Ja mam licówki porcelanowe z CLINIDENT. Super zakryły moje braki na zębach i dziwne przebarwienia po tabletkach z dzieciństwa. Mam piękne białe zęby i nikt nie wie, że to licówki.