• 71 3634597
 • Dental Travel to
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
78 głosów

Gdzie jeść we Wrocławiu

Zarówno dawna, jak i współczesna kuchnia Wrocławia jest spotkaniem wielu kultur kulinarnych. Można tu odnaleźć, jak nigdzie w kraju, kuchnię polską z jej wszystkimi regionalnymi odmianami (województwa dolnośląskiego), a ponadto różne kuchnie narodowe. Wrocław przez całą swoją ponad tysiącletnią historię znajdował się na styku różnych kultur, przechodząc z polskich rąk pod panowanie czeskie, pruskie, niemieckie. Odbiło się to na lokalnej kuchni, dlatego Goście z zagranicy podróżujący do naszego miasta Wrocław w celu skorzystania z leczenia dentystycznego z pewnością znajdą podczas swojego pobytu w mieście coś dla siebie, również jeśli chodzi o gusta kulinarne.

Wrocław dysponuje dobrze rozbudowaną siecią placówek gastronomicznych tj.: restauracji, kawiarni, barów, barów szybkiej obsługi. Większość restauracji otwartych jest do późnego wieczora. Ceny kształtują się w zależności od standardu lokalu, jego rodzaju, lokalizacji (np. we wrocławskim Rynku ceny są na ogół wysokie).

Na wrocławską kuchnię składają się tradycyjne dania polskie z akcentami kuchni śląskiej. Godne polecenia są lokale mieszczące się na Starym Rynku, gdzie w letnich ogródkach, na świeżym powietrzu, można delektować się smakiem miejscowej kuchni i zrelaksować się po zabiegu stomatologicznym przeprowadzonym w naszej klinice stomatologicznej Wrocław - CLINIDENT. Szczególnie polecamy Państwu lokale z typowo polską kuchnią, gdzie można skosztować potraw rzadko podawanych w innych miejscach na świecie.

Oprócz restauracji oferujących kuchnię polską, jest wiele restauracji serwujących wykwintne dania innych narodów oraz restauracje z kuchnią międzynarodową. Liczne lokale gastronomiczne zapewniają naprawdę zróżnicowane menu. Każdy zagraniczny Gość znajdzie tutaj coś dla siebie.

Naszym zagranicznym Pacjentom polecamy następujące wrocławskie restauracje:

 • Piwnica Świdnicka - Wrocław

  - szczególne miejsce na mapie Wrocławia - najstarsza restauracja w Europie! Nie można wniknąć w atmosferę Wrocławia, nie zaglądając do Piwnicy Świdnickiej. Miejsce szczególnie lubiane przez naszych zagranicznych Pacjentów podróżujących do Wrocławia z Niemiec. Doskonała lokalizacja w samym centrum miasta w podziemiach wrocławskiego Ratusza i menu dopasowanego do gustów i oczekiwań Gości z najróżniejszych stron świata. Do tego kameralne koncerty muzyki jazzowej, klasycznej, recitale fortepianowe i czołowi artyści sceny muzycznej. Wszystko to decyduje o tym, że zagraniczni turyści i nasi Pacjenci przychodni dentystycznej Wrocław – CLINIENT wracają tu z przyjemnością.

  Kontakt: Rynek-Ratusz 1, 50-106 Wrocław, Tel.: (+48) 71 369 95 10

 • Mini Browar i Restauracja Spiż - Wrocław

  - miejsce, które każdy obcokrajowiec powinien obowiązkowo odwiedzić, dlatego zachęcamy naszych zagranicznych Pacjentów kliniki stomatologicznej Wrocław – CLINIDENT, żeby koniecznie zatrzymali się we wrocławskim Spiżu i skosztowali wyśmienitego piwa. Restauracja mieści się w zabytkowych wnętrzach w samym środku Rynku, gdzie na oczach Gości warzone jest spiżowe piwo. Goście mają możliwość śledzenia produkcji piwa powstającego ze słodu, chmielu, drożdży i wody - zgodnie z 500-letnią wrocławską recepturą. Zagraniczni Goście mogą spróbować aż 6 różnych gatunków piwa.

  Kontakt: Rynek-Ratusz, Wrocław, Tel.: (+48) 71 344 72 25

 • Splendido - Wrocław

  - nasze ulubione miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia. To lokal, gdzie czas płynie w magicznym rytmie. Już po przekroczeniu progu tej restauracji jesteśmy w stanie zagwarantować naszym zagranicznym Pacjentom niesamowite wrażenia. Restauracja pełna jest antykwarycznych mebli, malowniczych zakamarków i ustronnych pomieszczeń. Bajkową atmosferę tworzą tu kolorowe tkaniny, świece i świeże bukiety kwiatów. Do tego wyśmienite klasyczne dania kuchni włoskiej przygotowywane na bazie oryginalnych składników zadowolą najbardziej wyszukane gusta Gości z zagranicy. W karcie win znajdą Państwo najlepsze roczniki z całego świata.

  Kontakt: ul. Świdnicka 53, 50-030 Wrocław, Tel.: (+48) 713447777

 • Karczma Lwowska - Wrocław

  - położona jest w samym sercu wrocławskiego Rynku. Na dwóch poziomach lokalu czekają na zagranicznych Gości specjały kuchni staropolskiej i lwowskiej, w tym dania z grilla węglowego oraz wspaniale piwo "Lwowskie" o specjalnej recepturze oraz własne wypieki. Jeśli odwiedzicie Państwo naszą klinikę dentystyczną CLINIDENT i Wrocław w okresie letnim, polecamy szczególnie obiad w letnim ogródku z pięknym widokiem na Rynek Wrocław.

  Kontakt: Rynek 4, 50-106 Wrocław, Tel.: (+48) 71 343 98 87

 • Kuchnia Marche - Wrocław

  - to bazar kuchni świata. Można tu skosztować specjałów kuchni azjatyckiej, poznać prawdziwy smak Orientu, włoskich makaronów i prawdziwej pizzy, greckiej musaki czy żeberek po singapursku. Do tego kuchnia serwuje mnóstwo sałatek i surówek. Dodatkową atrakcją jest sposób obsługi: przy wejściu dostajemy kartonik, który zapełnia się pieczątkami zamówionych dań. Płacimy przy wyjściu. Jest też kilka rodzajów kaw i herbat, najlepiej smakujących z jednym z domowych ciast. W tygodniu od godz. 9.00 do 11.00 wydawane są śniadania, a codziennie po godz. 20.00 wszystkie dania kosztują o połowę mniej. Naszym zdaniem jedna z najlepszych i przy tym najtańszych kuchni we Wrocławiu, dlatego śmiało polecamy ja naszym Pacjentom z zagranicy.

  Kontakt: ul. Świdnicka 53, Wrocław, Tel.: (+48) 71 343 9565

 • The Mexican - Wrocław

  - to propozycja dla zagranicznych Pacjentów przychodni stomatologicznej CLINIDENT, którzy w czasie wolnym chcą przeżyć kulinarną przygodę, ale nie tylko... Restaurację wypełniają kolorowe meksykańskie bibeloty, wesoła obsługa ubrana jest barwnie i oryginalnie, a w zanadrzu ma szereg niespodzianek, którymi zaskoczy każdego. Luźna atmosfera sprzyja wieczornym wyjściom do miasta w gronie przyjaciół. Meksykański szef kuchni nakłada naprawdę spore porcje burrito, taco czy fajita, a pragnienie ugasi darmowa dolewka napojów chłodzących lub ogromna niespotykana nigdzie indziej we Wrocławiu Grande Margarita.

  Kontakt: Szewska 61, 50-054 Wrocław, Tel.: (+48) 71 324 13 86

W tym dziale: Tanie posiłki Wrocław, zagraniczny pacjent stomatolog, pacjent zagrniczny Wrocław dentysta.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.