• 71 3634597
  • Dental Travel to
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
59 głosów

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Wrocław to jedno z największych i najstarszych miast w Polsce - historyczna stolica Dolnego Śląska. Miasto położone jest niemal na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkań, miastem, które jednoczy.

Wrocław oferuje zarówno jego mieszkańcom jak i odwiedzjącym liczne rozrywki i liczne atrakcje turystyczne przez cały rok. We Wrocławiu nie sposób się nudzić, dlatego zachęcamy wszystkich Pacjentów kliniki stomatologicznej Wrocław - CLINIDENT, aby zatrzymali się u nas dłużej i połączyli korzystanie z usług stomatologicznych ze zwiedzaniem naszego uroczego miasta Wrocław.

Wrocław, nazywany często Wenecją Północy, jest miastem 12 wysp i ponad 100 mostów. Wędrówkę po mieście możecie Państwo rozpocząć od najstarszej części, czyli Ostrowa Tumskiego i Wyspy Piasek. Ostrów Tumski to średniowieczna dzielnica, gdzie zachował się w doskonałym stanie jeden z najpiękniejszych w Europie zespołów architektury sakralnej.

Centrum miasta otacza jedna z nielicznych w Europie zachowanych fos miejskich. Szczególnie wart odwiedzenia jest teren Uniwersytetu Wrocławskiego z barokową Aulą Leopoldyna o przepięknym bogatym wystroju. Uniwersytet Wrocławski to zaledwie jedna z 35 wyższych uczelni w mieście. Wrocław to ważny ośrodek naukowy, z którym nie wszyscy wiedzą, wiążą się losy aż 10 laureatów Nagrody Nobla.

Spod gmachu uniwersytetu udajemy się w stronę Rynku i Placu Solnego. Na wszystkich obcokrajowcach niewątpliwie wrażenie zrobi ogromny ratusz zaliczany do najwspanialszych budowli gotyckich w Europie Środkowej. W wieży, która ma aż 67 metrów, znajduje się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy zainstalowany w 1368 roku. W piwnicach wrocławskiego ratusza znajduje się Piwnica Świdnicka - jedna z najstarszych restauracji w Europie. W mieście zachowało się także 8000 barokowych, klasycystycznych, secesyjnych i modernistycznych kamienic czynszowych.

Wrocław jest najbardziej zielonym miastem Polski. W centrum miasta rozpościera się założony w XVIII wieku Park Szczytnicki. Warto odwiedzić leżący na jego terenie Ogród Japoński zaprojektowany i utrzymywany zgodnie z zasadami japońskiej sztuki ogrodniczej. Nie mniej wspaniałym miejscem spacerów jest Ogród Botaniczny, z jego piękną ekspozycją kwiatową, oranżerią, alpinarium i największą w Polsce kaktusiarnią, a także najbardziej znany w Polsce Ogród Zoologiczny.

Do atrakcji kulturalnych, których Goście z zagranicy nie mogą ominąć zwiedzając Wrocław, należy Panorama Racławicka - gigantyczna rotunda, w której mieści się panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 oraz Hala Stulecia - obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako wyjątkowe osiągnięcie konstrukcyjne i architektoniczne.

Poza tym we Wrocławiu znajduje się 18 większych muzeów, pośród których najciekawsze są wrocławski oddział Muzeum Narodowego, sprowadzona ze Lwowa wcześniej wspomniana Panorama Racławicka, Muzeum Sztuki Medalierskiej oraz Muzeum Wojsk Inżynieryjnych. W mieście działa także ponad 17 teatrów i sal koncertowych, z których najważniejsze to Filharmonia i Opera Wrocławska oraz teatry Polski, Muzyczny CAPITOL, Pantomimy i inne.

Oczywiście, nawet jeśli nie jest dla Państwa tak istotna historia i kultura Wrocławia, to i tak znajdziecie tu Państwo mnóstwo rozrywek, które są dodatkowym atutem w wyborze naszego miasta jako celu podróży nowej formy turystyki, jaką jest turystyka medyczna w Polsce.

Wrocław to miejsce spotkań podróżników i biznesmenów, wszystkich wielbicieli dobrej zabawy, ale także i Gości zagranicznych odwiedzających Wrocław w celu skorzystania z usług stomatologicznych.
W tym dziale: Turysta medyczny, Turystyka stomatologiczna, stomatologia w podróży.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.