• 71 3634597
  • Dental Travel to
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
80% pozytywne
41 głosów

Lotnisko we Wrocławiu

Międzynarodowy Port lotniczy Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika

oddalony jest od ścisłego centrum Wrocławia jedynie o 10km. Jest to duże udogodnienie dla wszystkich obcokrajowców chcących odwiedzić naszą przychodnię dentystyczną Wrocław - CLINIDENT, ponieważ podróż z lotniska Wrocław do centrum miasta Wrocław trwa tylko kilka minut. Wrocławskie lotnisko jest obecnie piątym najruchliwszym polskim portem lotniczym, natomiast porównując liczbę operacji lotniczych - zajmuje on trzecią pozycję. W 2007 po raz pierwszy po Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku, Wrocław przekroczył próg obsługi 1 miliona pasażerów rocznie. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 1,5 miliona osób. Wrocławski port lotniczy jest obecnie obsługiwany przez 7 linii lotniczych, oferujących wiele międzynarodowych kierunków lotów, co jest niezwykle istotne dla zagranicznych Pacjentów chcących skorzystać z usług stomatologicznych kliniki dentystycznej CLINIDENT.

Lotnisko utrzymuje regularne połączenia m.in. z:

  • Kopenhagą (Cimber Air)
  • Frankfurtem, Monachium, Dusseldorfem (Lufthansa)
  • Barceloną, Bolonią, Rzymem, Brukselą, Dublinem, Bristolem, East Midlands, Glasgow, Frankfurt-Hahn, Londynem, Liverpoolem, Shannnon, Weeze (Ryanair)
  • Oslo, Paryżem, Dortmundem, Eindhoven, Forli, Mediolanem, Cork, Doncasterem (Wizz Air)
  • Warszawą (LOT)

W okresie letnim z lotniska Wrocław odbywa się sporo lotów czarterowych, m.in. do Grecji, Egiptu, Turcji, a z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe regularne połączenia dające możliwość odwiedzania Wrocławia wielu zagranicznym turystom, a także pozwalając im skorzystać z konkurencyjnych usług stomatologicznych oferowanych przez wrocławską klinikę stomatologiczną CLINIDENT. Obecnie najnowszy terminal wrocławskiego lotniska jest w trakcie rozbudowy. Prace są bardzo zaawansowane, a ich koniec przewidywany na 2011 rok, co pozwoli przyjąć miastu Wrocław tysiące turystów na Mistrzostwa Euro 2012. Ten nowy terminal pozwoli zwiększyć przepustowość portu lotniczego Strachowice do ponad 3,5 mln pasażerów rocznie.

Dojazd samochodem na lotnisko Wrocław:

Od strony Zgorzelca i Legnicy oraz Krakowa i Opola do lotniska prowadzi Autostrada A4. Do lotniska od strony Jeleniej Góry dojedziemy trasą 35, a następnie ulicami: Czekoladową, Karmelkową, Awicenny, Stanisławowską, oraz Mińską bezpośrednio do ulicy Granicznej.

Dojazd autobusem komunikacji miejskiej z lotniska Wrocław:

Pomiędzy portem lotniczym Wrocław a dworcem głównym PKP Wrocław kursuje przyspieszona linia 406. Autobus kursuje w dni powszednie co 20-30 minut, a w dni wolne i świąteczne co 40 minut. Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko - Jarnołtów, dwa razy w ciągu doby.

Taksówki z lotniska Wrocław:

Przed terminalem pasażerskim znajduje się postój taksówek, który obsługuje wielu przewoźników. Naszym zagranicznym Pacjentom polecamy szczególnie ten rodzaj transportu. Będą mieli Państwo pewność dotarcia do naszego gabinetu stomatologicznego CLINIDENT bezstresowo i na czas.

Parking przed lotniskiem Wrocław:

W bezpośrednim sąsiedztwie terminalu usytuowane są parkingi mogące pomieścić około 500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu.

Wynajem samochodów z lotniska Wrocław:

Firmy zajmujące się wynajmem samochodów znajdują się w strefie ogólnodostępnej Hali Przylotów Międzynarodowych. Ich parkingi zlokalizowane są przed terminalem pasażerskim (AVIS, Herz, Six, Budget)

Kontakt:

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 (71) 358 13 81

W tym dziale: Wrocław lotnisko stomatolog, gabinet lotnisko we Wrocławiu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.