• Dentysta dziecięcy
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Dentysta dziecięcy Wrocław

Dentysta dziecięcy jest bardzo wymagającą specjalnością. Oprócz doskonałego przygotowania praktycznego i teoretycznego lekarz dentysta musi wykazywać się dodatkowymi zaletami. Musi w łatwy i szybki sposób zdobywać zaufanie dzieci i musi doskonale się z nimi dogadywać. Nasi lekarze dentyści we Wrocławiu i pozostały personel oprócz doskonałego przeszkolenia, mają też naturalny talent do zajmowania się dziećmi. Dentysta dla dziecka musi dawać dziecku oparcie i jak najbardziej łagodzić stres.

Dzieci są w naszej klinice dentystycznej CLINIDENT we Wrocławiu bardzo ważnymi Pacjentami. Juz on najmłodszych lat należy je uczyć regularnych wizyt u dentysty dziecięcego, aby w późniejszym życiu przełożyło się to na regularne wizyty dorosłych. Dzięki systematyczności, która skutkuje niezwłoczną reakcją na niepokojące zmiany na zębach będziemy mogli cieszyć się zdrowymi zębami i naturalnym uśmiechem do późnej starości. Jeśli podczas pierwszych wizyt u dentysty dziecko przeżyje duży stres, który będzie powiązany z borowaniem i bólem, może mieć uraz już do końca życia. Przez to każdą wizytę u dentysty będzie odwlekać do samego końca, gdy ból zęba będzie nie do zniesienia. Wtedy uratowanie takich zębów będzie bardzo trudne. Z tego właśnie powodu należy regularnie chodzić na wizyty kontrolne – przynajmniej raz na 6 miesiecy, a najlepiej co 3 miesiące.

Zapewniamy pełną opiekę dentystyczną dzieci. Obejmuje ona miedzy innymi:

 • Higiena jamy ustnej
  – Najważniejsza jest profilaktyka, a jej główną częścią jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Wykonujemy pełen zakres profesjonalnych zabiegów higienicznych jamy ustnej dla dzieci. Polegają one na usuwaniu osadów miękkich i twardych. Podstawą jest też dobra higiena domowymi sposobami, dlatego udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej i dobieramy odpowiednią szczoteczkę i pastę dla dziecka.
 • Fluoryzacja zębów u dziecka
  – jest to jeden z zabiegów profilaktycznych. Zęby potrzebują fluory, aby utwardzić szkliwo i zabezpieczyć je przed próchnicą. W normalnych warunkach fluor jest dostarczany zębom tylko przez kilka minut podczas szczotkowania i kilka minut po nim. Daje to około 10 minut na dobę. Jest to zdecydowanie za mało, ponieważ w tym czasie zęby nie wchłoną wystarczającej ilości fluoru. Dlatego zalecamy pokrycie zębów lakierem fluorowym. Przez cały czas uwalnia on niewielkie ilości fluoru, które są wchłaniane przez szkliwo zębów. W ten sposób dostarczamy zębom jego niezbędną ilość, która jest przyjmowana przez 24 godziny na dobę. Zabieg należy powtarzać co 3 miesiące, ponieważ lakier ściera się podczas codziennego funkcjonowania.
 • Wypełnianie ubytków w zębach mlecznych i stałych
  – jest to popularnie zwanym plombowaniem. Próchnica szybciej atakuje zęby mleczne, są one słabsze od zębów stałych. Ale zęby stałe też nie są bezpieczne. W przypadku zębów mlecznych i małych dzieci możemy polecić specjalne barwione na wiele kolorów wypełnienia. Są one znacznie ciekawsze i chętniej przyjmowane przez dzieci, co w znacznym stopniu ułatwia pracę z nimi. Zęby stałe wypełnia się materiałem w kolorze identycznym z kolorem zębów własnych.
 • Lapisowanie zębów mlecznych
  – wypełnienia wymagają odpowiedniego opracowania ubytku. Robi się to przy pomocy borowania. Często dzieci nie pozwalają na to i trzeba się posiłkować innymi metodami. Natomiast zęby przednie (siekacze) są za cienkie i za małe żeby odpowiednio opracować ubytek pod wypełnienie – nie ma szans się utrzymać. W takich wypadkach można posłużyć się metodą impregnacji próchnicy azotanem srebra. Całkowicie zatrzymuje on rozwój próchnicy i zabezpiecza ząb przez jej nawrotem. Ta metoda ma jedną wadę – ząb po lapisowaniu robi się czarny. Jednak lepiej żeby ząb mleczny był czarny niż żeby wypadł.

Pedodonta Wrocław - kogo polecacie

Leczenie zębów u dzieci Wrocław

Dlaczego warto dbać o zęby mleczne? Przecież i tak wypadną.

– z taka opinią zapewne każdy się kiedyś potkał. Jest ona bardzo niebezpieczna i równie nieprawdziwa. O zęby mleczne należy dbać tak jak o zęby stałe. Mają one służyć aż do wymiany na zęby stałe. Jeśli dziecko utraci wcześnie zęby mleczne najczęściej skutkuje to poważnymi wadami zgryzu w przyszłości. Pozbawione bodźców szczęki przestana prawidłowo się rozwijać, a to prowadzi to poważnych konsekwencji. Nawet jeśli bardzo wcześnie wypadnie tylko jeden ząb, to bardzo łatwo może dojść do nieprawidłowych zmian. Inne zęby mleczne zaczną się przesuwać w stronę luki i w ten sposób zakłócą prawidłowe wyrzynanie się zębów stałych – nie będzie na nie miejsca, zaczną się wychylać i krzywić. Dlatego wizyty profilaktyczne u dentysty dziecięcego w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu są tak bardzo ważne. Leczenie zębów mlecznych jest znacznie łatwiejsze i zdecydowanie tańsze niż późniejsze ortodontyczne leczenie poważnych wad zgryzu.

Pedodonta Wrocławiu
Pedodonta Wrocław

Zagadnienia: dentysta dla dzieci kogo polecacie, najlepsza pedodoncja Wrocław, opiekuńczy dentysta dla dzieci, opieka dentystyczna dla dziecka Wrocław, leczenie dziecka u dentysty, pedodonta Wrocław, leczenie zębów u dzieci, dentysta dla dzieci wrocław, dobry dentysta dla dziecka, zaufany dentysta dla dzieci młodych wrocław, dentysta dziecięcy