Promocja wiosna 2020 na leczenie INVISALIGN

Promocja z 18000 zł na 15900 zł za maksymalny całkowity koszt leczenia aparatem Invisalign.

  • 71 3634597
  • Aparaty Invisalign
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
3 głosy

Przygotowanie i przebieg leczenia aparatem Invisalign


Procedura leczenia ortodontycznego nakładkami Invisalign rozpoczyna się od wstępnej wizyta ortodontycznej, w czasie której dokonane zostanie zdjęcie czaszki lub prześwietlenie łuku zębowego. Ortodonta musi pobrać bardzo precyzyjnie wyciski zębów i wysłać je do laboratorium. Na ich podstawie za pomocą specjalnego programu komputerowego odbywa się analiza i tworzony jest indywidualny plan leczenia. Następnie laboratorium Invisalign wykonuje zestaw indywidualnie dopasowanych szyn-nakładek, których kolejność noszenia zleca nasz ortodonta w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu. Łączna ilość nakładek zależeć będzie od złożoności przypadku i zaawansowania wady. Nakładki zwane inaczej alignerami są indywidualne i ponumerowane. Proces leczenia nakładkami Invisalign wymaga obecności i pełnej współpracy ze strony Pacjenta, który musi ściśle przestrzegać specyficznych instrukcji ich użytkowania. Każda nakładka ma za zadanie kierowanie i przesuwanie zębów w kierunku idealnego położenia na każdym z poszczególnych etapów leczenia. Co 2 tygodnie zmienia się aligner na nowy.

Kontrola prawidłowego przebiegu leczenia wymaga wizyt w gabinecie co 4-6 tygodni, czyli dokładnie tyle samo co w przypadku leczenia aparatem stałym. Wizyty są jednak krótsze i bardziej komfortowe, ponieważ nie ma potrzeby wymiany drutów i dokręcania zamków.

Po zakończeniu leczenia nakładkami Invisialign koniecznie jest noszenie aparatu retencyjnego, aby utrzymać zęby w nowej pozycji. W wielu przypadkach ostatni aligner przyjmuje rolę tymczasowego aparatu retencyjnego.

Sukces leczenia Invisalign w dużej mierze zależy od współpracy i sumienności pacjenta.
W tym dziale: nakładki Invisalign, aparaty ruchome na noc, aparat zdejmowany na dzień Aligner, nakładki na zęby jako aparat ortodontyczny.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.