• (71) 363-45-97
 • Stomatolog
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
66% pozytywne
15 głosów

Odbudowa i uzupełnianie zębów

Utrata i uszkodzenie zębów, to jedna z gorszych rzeczy jakie mogą się nam przytrafić. Jednak takie rzeczy się zdarzają. Właśnie po to jest nasz gabinet stomatologiczny – aby temu problemowi jak najlepiej i jak najszybciej zaradzić. Odbudowa i uzupełnianie zębów jest jedną ze specjalności naszego stomatologa CLINIDENT we Wrocławiu. W celu zapewnienia jak najlepszej jakości usług protetycznych nasz gabinet współpracuje z bardzo nowoczesną i profesjonalną pracownią protetyczną, która zapewnia naszym Pacjentom najwyższej jakości uzupełnienia protetyczne.

Zależnie od rodzaju i wielkości braków zębowych można wykorzystać jedną z metod na odbudowę i uzupełnienie zębów.

 • Odbudowa uszkodzonych zębów

  – w tym przypadku stosuje się dwie metody, które dobiera się w zależności od wielkości uszkodzenia: odbudowa zęba materiałem kompozytowym – stosowana w przypadku niewielkich złamań części zęba lub, lub zębów zniszczonych przez próchnicę. Odbudowa zęba za pomocą korony protetycznej – stosowana w przypadku większych uszkodzeń całego zęba, a nawet w przypadku gdy cała korona zęba jest zniszczona, a pozostał tylko zdrowy korzeń.
 • Odbudowa i uzupełnianie brakujących zębów za pomocą stałych uzupełnień protetycznych:
 • Korona protetyczna

  – w przypadku uszkodzonego i zniszczonego zęba pojedynczego można wykonać koronę protetyczną. Uszkodzony ząb odpowiednio się opracowuje, a następnie wykonuje się na niego koronę protetyczną. W przypadku gdy zdrowy pozostaje tylko korzeń zęba można przeprowadzić leczenie kanałowe i odbudować zęba za pomocą wkładu koronowo korzeniowego i korony protetycznej.
 • Most protetyczny

  – stosując tę metodę można odbudować i uzupełnić jeden lub kilka brakujących zębów. Metoda ta polega na wykonaniu koron protetycznych na zęby sąsiadujące z luką i zawieszeniu między nimi tak zwanego przęsła mostu, które stanowi sztuczny ząb. Jest to bardzo dobra i uniwersalna metoda odbudowy i uzupełniania zębów. Mosty protetyczne w bardzo dobry sposób odtwarzają naturalne czynności żucia i wyglądają bardzo naturalnie. W zależności od preferencji Pacjenta istnieje możliwość doboru odpowiednich materiałów, z których wykonany będzie most protetyczny.

Odbudowa i uzupełnianie zębów za pomocą protez ruchomych:

 • Proteza akrylowa

  – jest to najbardziej popularny i najbardziej dostępny sposób na odbudowę i uzupełnianie brakujących zębów. Możliwe jest wykonanie niewielkiej mikro protezy uzupełniającej brak jednego lub dwóch zębów; wykonanie protezy częściowej odbudowującej brak większej ilości zębów; wykonanie protezy całkowitej odbudowującej brak wszystkich zębów.
 • Proteza szkieletowa

  – jest to proteza posiadająca metalowy szkielet, który opiera się i utrzymuje całą protezę. W tan sposób można odbudować i uzupełnić tylko braki części zębów w łuku. Aby wykonać protezę szkieletową muszą być zachowane odpowiednie warunki – pozostałe zęby własne muszą być odpowiednio ustawione względem siebie. Jest to bardzo dobra i wygodna metoda odbudowy i uzupełniania zębów – proteza szkieletowa ma w znacznym stopniu ograniczoną płytę kontaktującą z błoną śluzową, dzięki szkieletowi wyposażonemu z klamry i podparcia. Zapewniają one stabilne i mocne utrzymanie protezy na miejscu.
Odbudowa i uzupełnianie zębów za pomocą implantów zębowych:

Znakomitą metodą na odbudowę i uzupełnianie zębów stanowią implanty stomatologiczne. Za pomocą implantów zębowych można odbudować każdy rodzaj braku zębowego, od pojedynczego zęba, do całego łuku zębowego. Implant zębowy jest tylko sztucznym korzeniem zęba. Na takiej bazie można wykonać każdy rodzaj uzupełnienia protetycznego – koronę protetyczną, most protetyczny, protezę klamrową (ruchomą). Implanty stomatologiczne są najbardziej zbliżone do naturalnej budowy i funkcjonalności zębów własnych. W bardzo dobry i naturalny sposób przenoszą wszystkie siły żucia na kość szczęki. Zapewnia to duży komfort i naturalność w ich używaniu. W codziennym odczuci nie różnią się od zębów własnych. Głównym mankamentem implantów zębowych w odbudowie i uzupełnianiu zębów jest ich stosunkowo wysoka cena w porównaniu do innych metod.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do odbudowy i uzupełniania zębów zapraszamy na wizyty konsultacyjne do naszego gabinetu stomatologicznego CLINIDENT Wrocław. Dobierzemy najlepszy sposób odbudowy i uzupełnienia zębów do Waszych preferencji i warunków protetycznych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Odbudowa zębów Wrocław, uzupełnianie zębów Wrocław, stomatolog leczenie .