• (71) 363-45-97
  • Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
4 głosy

Prywatny stomatolog we Wrocławiu

Wielu Pacjentów zastanawia się, czy korzystać z opieki stomatologicznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy zdecydować się na prywatną wizytę u stomatologa CLINIDENT we Wrocławiu. Strach przed kiepską jakością leczenia przez fundusz NFZ przyciąga do prywatnych gabinetów coraz więcej Polaków. Pacjenci wolą wydać więcej na leczenie z własnej kieszeni, niż stać w kolejce po tę refundowaną, zrobioną z gorszego materiału plombę. Wizyta u prywatnego stomatologa często w ostatecznym rozrachunku opłaca się bardziej niż darmowe leczenie refundowane przez NFZ. NFZ skazuje zęby na wyrwanie, ponieważ inne zabiegi odbudowujące zęba, czy leczenie kanałowe są nierefundowane. Dlatego warto wydać więcej, bo to tylko pozorny wydatek, który pozwoli pacjentom prywatnych klinik nie tylko zachować wyleczony ząb na długie lata, ale i uniknąć w przyszłości dalszych kosztów związanych z późniejszym lub powtórnym jego leczeniem. Kolejnym problemem leczenia przez fundusz jest przestarzały i ograniczony koszyk oferowanych usług, w którym znajduje się technologia i zabiegi sprzed kilkudziesięciu lat. Dodajmy do tego czekanie w kolejce przez długie tygodnie i mamy odpowiedź, dlaczego zdecydowanie lepiej jest odwiedzić stomatologa prywatnie.

Wielu z nas stało i stanie w obliczu tego wyboru – prywatne leczenie czy leczenie na Fundusz. Podjęcie decyzji wydaje się trudne. Warto porównać zakres usług Funduszy i prywatnego gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu, trwałość i jakość materiałów, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz czas potrzebny na przeprowadzenie leczenia. Pamiętajmy także, że istnieje szereg zabiegów, których NFZ nie refunduje. Wtedy nie mamy powyższego dylematu i musimy udać się na prywatna wizytę do stomatologa z CLINIDENT. Refundacja nie obejmuje między innymi piaskowania i skalingu, leczenia ortodontycznego dorosłych, wypełnienia materiałami światłoutwardzalnymi, zastosowania nowoczesnych protez i implantów. Takie świadczenia w oferowane są natomiast w bardzo przystępnych cenach w gabinetach prywatnych, dzięki czemu pacjenci nie są skazani na przestarzałe metody leczenia lub usunięcie zęba – nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, choć za to najszybsze i najtańsze.

Prywatny gabinet stomatologiczny CLINIDENT oferuje nowsze i nieporównywalnie lepsze technologie, które zapewniają wysoką trwałość wypełnień ubytków i ich lepszą estetykę.

Nasi stomatolodzy przestrzegają też terminów umówionych wizyt. W przypadku wizyt w gabinetach NFZ musimy czekać w kolejce, a zaplanowany czas przyjęcia często przesuwa się i spędzamy w przychodni cały dzień. W przypadku tanich i nietrwałych wypełnień prawdopodobieństwo konieczności kolejnej wizyty jest bardzo wysokie. Powoduje to, iż tracimy jeszcze więcej czasu i pieniędzy na dojazdy.

Dla niektórych osób koszty leczenia stomatologicznego są dużym wydatkiem, jednak warto pamiętać o tym, że nasz gabinet oferuje korzystne rozłożenie kosztów leczenia na raty. Kredytowania leczenia to coraz bardziej popularna forma rozliczania się z prywatnym gabinetem, szczególnie dla tych, którzy wymagają leczenia z zakresu implantologii, protetyki czy ortodoncji. Wszelkie formalności można załatwić w naszej recepcji, bez udawania się do banku.

UWAGA!
Gabinet stomatologiczny CLINIDENT nie posiada umowy z NFZ.
Dlatego wszystkie nasze zabiegi są odpłatne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: stomatolog prywatnie, prywatny gabinet, prywatna przychodnia, prywatny dentysta, gabinet bez kolejek wrocław.