• 71 3634597
  • Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
3 głosy

Co robić, kiedy wypadł mi fleczer

Fleczer to materiał, którego używa się w stomatologii do tymczasowego wypełnienia ubytków zęba. Fleczer stosuje się po to, aby wypełnić leczony ząb w wypadku, kiedy zabieg nie został jeszcze dokończony. Zakładany jest najczęściej przy leczeniu kanałowym oraz kiedy wybielany jest martwy ząb. Fleczer wykonany jest z przyjaznego i trwałego materiału, dzięki czemu nie powoduje żadnych uciążliwych konsekwencji jego użytkowania. Jego kolejną zaletą jest to, że bardzo łatwo jest go ściągnąć, kiedy nadejdzie czas założenia stałego wypełnienia.

Fleczer wypełnienie tymczasowe zęba Wrocław
Fleczer wypełnienie tymczasowe zęba

Prawidłowo wykonane zamknięcie pozwala na szczelne wypełnienie zęba nawet do kilkunastu dni. Pacjent spokojnie może czekać na kolejną wizytę. Należy jednak pamiętać, że fleczer to jednak wypełnienie starego typu, więc może zdarzyć się, że nie wytrzyma do kolejnej wizyty w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu i wypadnie nam z zęba. Należy wtedy jak najszybciej udać się do stomatologa. Absolutnie nie powinno się wypełniać ubytku materiałami zakupionymi na własną rękę lub zrobionymi w domowych warunkach! Jedynie wizyta w gabinecie stomatologicznym jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku wypadniętego fleczera.

Fleczer uzupełnienie czasowe zęba Wrocław
Fleczer uzupełnienie czasowe zęba
W tym dziale: Fleczer, wypadł, wyleciał, co robić, co zrobić, jak postępować, tymczasowe wypełnienie, zastępcze wypełnienie zęba.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.