Czy przydatne?
95% pozytywne
69 głosów

Zgorzel leczenie

Leczenie zgorzeli najczęściej przebiega kanałowo (leczenie endodontyczne), tzn. zostaje opracowana ozębna, zdezynfekowane zostają wszystkie kanały korzeniowe zęba, po czym następuje ich wypełnienie. Leczenie to różni się od tradycyjnego leczenia kanałowego zapaleń miazgi nieodwracalnych koniecznością większego poszerzenia kanałów zęba oraz stosowaniem silnych środków odkażających, w celu pozbycia się bakterii mogących stanowić zagrożenie dla całego organizmu.

W stanach krytycznych, kiedy nie jest już możliwe wyleczenie zakażonego zęba najczęściej dochodzi do jego ekstrakcji (usunięcia zęba), która zwykle jest poprzedzona antybiotykoterapią.

Rozwijający się stan zapalny prowadzi również w wielu przypadkach do niszczenia kości i powstawania torbieli, które nieleczone osiągają znaczne rozmiary, co praktycznie zawsze kończy się zabiegiem operacyjnym (chirurgia szczękowa Wrocław).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Boże. Nie polecam nikomu takiej sytuacji z atakiem zgorzela zęba. To niestety kończy się na leczenie kanałowe u stomatologa. Otwierają ci ząb i te kanały są z niego usuwane. Oczywiście dostałem znieczulenie miejscowe, ale chodzi mi o ten ból co jest następnego dnia z rana i ten ból zęba zanim zgłosiłem się do stomatologa. Dbaj o zęby :)

W tym dziale: leczenie zgorzel wrocław, stomatolog do zgorzela zęba we wrocławiu, gdzie ze zgorzelem zęba wrocław, leczenie zakażonego zęba wrocław.