Czy przydatne?
84% pozytywne
75 głosów

Ostry ból zęba

Bóle zębów potrafią utrudnić życie. Przeszkadzają w jedzeniu, nie pozwalają zasnąć. Najczęstszym powodem bólu zęba, nieprzyjemnego uczucia, które zna chyba każdy z nas, jest nieprawidłowa higieny jamy ustnej, która prowadzi do próchnicy. Próchnica występuje u około 90% populacji świata. Charakterystycznym objawem są niewielki ciemne plamki pojawiające się na szkliwie zębów. Szczeliny między zębami i powierzchnie stycznie to miejsce gdzie najczęściej zaczyna się próchnica. Jama ustna jest najbardziej zanieczyszczonym miejscem w organizmie człowieka. Osad nazębny, składający się z resztek jedzenia i śliny, jest doskonałym podłożem dla rozwoju bakterii. Jeśli zęby nie są dość często szczotkowane i czyszczone nitką, a jama ustna nie jest płukana dobrymi płynami bakteriobójczymi, to osad narasta na zębach, a kwasy, wytwarzane przez bakterie, niszczą szkliwo i powodują powstanie próchnicy. Wizyta u stomatologa Wrocław wskazana jest już przy pierwszych objawach, nieleczone ubytki mogą bowiem doprowadzić do tego, że zaatakowana zostanie miazga zębów. Dotychczas odczuwany ból zęba staje się wtedy świdrujący i pulsujący. Ulega rozprzestrzenieniu i może rozchodzić się w kierunku ucha. Ból pulsuje zgodnie z rytmem tętna i staje się coraz silniejszy. Chory ząb jest wrażliwy na opukiwanie i gryzienie. Może wystąpić obrzęk policzka i powiększenie węzłów chłonnych w okolicy podżuchwowej i na szyi. Przebicie się treści zapalnej z okolicy okołowierzchołkowej poprzez kość na zewnątrz może być przyczyną powstania ropnia w obrębie po¬liczka, języka czy podniebienia. Ból ten prawie zawsze wymaga szybkiej interwencji stomatologicznej we Wrocławiu! Do czasu jej uzyskania można zażyć któryś ze środków przeciwbólowych z domowej apteczki. Jeśli bólowi towarzyszy gorączka i obrzęk, należy pilnie skontaktować się ze stomatologiem Wrocław bądź zgłosić się na pogotowie stomatologiczne CLINIDENT Wrocław.

Należy przypomnieć, iż najskuteczniejszą ochroną przed niespodziewanym bólem zęba jest systematyczne działanie, czyli codzienne utrzymywanie jamy ustnej w czystości oraz regularne - w odstępach co najmniej półrocznych - kontrolowanie stanu uzębienia u stomatologa Wrocław.

Zęby są bardzo ważne w funkcjonowaniu organizmu jako całości!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Dziękuje za pomoc dla Was w przypadku gdy miałem ostry ból zęba górnego. Ząb tak mnie ostro bolał, że nie mogłem wytrzymać. Zadzwoniłem na pogotowie stomatologiczne CLINIDENT i akurat było czynne w sobotę. Ból przestał i ząb już nie boli. Skończyło się na plombie, ale już jest extra.

W tym dziale: bolesny ostro ząb, boli ząb ostro wrocław, dyżur stomatologa na ostro bolący ząb, leczenie ostrego bólu zęba wrocław gdzie z ostrym bólem zęba wrocław.