• Ostry dyżur
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
85% pozytywne
64 głosy

Odpadł/odłamał się ząb od protezy

Jest to sytuacja gdy ząb całkowicie wypadnie z zębodołu na skutek urazu. Należy umieścić ząb w pojemniku z czystą wodą, solą fizjologiczną lub mlekiem. Nie wolno oczyszczać zęba z zanieczyszczeń czy dokonywać przy nim jakichkolwiek manipulacji. Bardzo ważne by zgłosić się do gabinetu stomatologicznego Wrocław jak najszybciej po to, by stomatolog Wrocław mógł replantować ząb czyli umieścić go ponownie w zębodole. Im dłuższy czas przebywania zęba poza zębodołem tym mniejsze szanse powodzenia zabiegu replantacji.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    W moim wieku to już normalne, że nosi się protezę dentystyczną i podkleja się ją na klej Corega. Takie prawa wieku. Z protezą można jeść znowu twarde rzeczy, ale właśnie czasem się łamie ząb od protezy. Ja swojego połknąłem. Nic się nie stało, bo następnego dnia wychodzi drugą stroną. Minus taki, że proteza dentystyczna wtedy do naprawy, to jednak nic strasznego, oddaje się do gabinetu dentystycznego i naprawiają protezę w 1 dzień. Polecam protezy zębowe z Clinident.

W tym dziale: odłamanie zęba od protezy, złamanie protezy wrocław, połamana proteza zębowa wrocław, odłamany ząb od protezy zębowej, naprawa protezy stomatologicznej wrocław.