• Piaskowanie zębów
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Piaskowanie zębów, polishing zębów Wrocław


Piaskowanie zębów to popularny zabieg w CLINIDENT. Poprawia wygląd przez ujednolicenie kolorystyki zębów, wygładzenie powierzchni i eliminację nalotu nazębnego. Zatem zabieg piaskowania zębów uwzględnia jednocześnie estetyczny i profilaktyczny walor. Zalecany jest dla osób palących papierosy, spożywających kawę i herbatę, posiadaczów aparatów ortodontycznych oraz stłoczeń zębów. Najlepsze efekty wizualne przynosi wykonywanie piaskowania zębów raz na pół roku. Piaskowanie zębów wykonywane w CLINIDENT jest zabiegiem bezbolesnym i w pełni bezpiecznym. Wykonuje je stomatolog, z użyciem nowoczesnego sprzętu, w bezpiecznych warunkach gabinetu stomatologicznego urządzonego w wysokim standardzie technologicznym. Do piaskowania stosujemy specjalistyczną piaskarkę stomatologiczną, dzięki której na zęby kierowany jest piasek dentystyczny w formie skoncentrowanego strumienia. Średni czas trwania zabiegu wynosi ok. 30 minut w zależności od nalotu nazębnego. Aby piaskowanie zębów przyniosło maksymalny rezultat, tuż po jego wykonaniu fluoryzujemy zęby, aby wzmocnić szkliwo zębowe.

Piaskowanie zębów skutecznie niweluje przebarwienia na zębach oraz usuwa kamień nazębny, dlatego często się go stosuje jako uzupełnienie do skalingu zębów.

Jak działa piaskowanie zębów w CLINIDENT

Podczas piaskowania zębów wykorzystuje się specjalny piasek stomatologiczny. Zabieg ma charakter kompleksowego oczyszczania, które pozwala na usunięcie pozostałości po posiłkach zgromadzonych w miejscach trudno dostępnych podczas codziennej higieny jamy ustnej. Zapobiega to rozwojowi flory bakteryjnej i powstawaniu drobnoustrojów powodujących próchnicę i inne choroby dziąseł.

Piaskowanie zębów w CLINIDENT jest także rekomendowanym zabiegiem poprzedzającym wybielanie zębów.

Piaskowanie zębów zabieg Wrocław

Piaskowanie to zabieg usuwający przebarwienia koron zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy), które mogą zostać usunięte tzw. piaskowaniem przy użyciu odpowiednich aparatów (Air Flow), silnym strumieniem stężonego powietrza, wody i dwuwęglanu sodu. Proszek ten ma przyjemny dla Pacjenta cytrynowy smak.

Piaskowania zębów we Wrocławiu w CLINIDENT:

Piaskowanie zębów jest dopełnieniem lub odrębnym zabiegiem dla profilaktycznych procedur takich jak skaling (oczyszczanie zębów z kamienia), czy polishing (polerowanie zębów pastami polerującymi). Piaskowanie Wrocław ma tą przewagę nad innymi sposobami walki z osadem, że potrafi usunąć naloty ze wszystkich trudno dostępnych miejsc (przestrzenie miedzyzębowe).

W gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT każdy zabieg piaskowania zębów jest przeprowadzany przez lekarza dentystę lub specjalnie do tego wyszkoloną kadrę stomatologiczną.
Piaskowanie zębów Wrocław
Piaskowanie zębów Wrocław