• Ortodonta
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
71 głosów

Wosk ortodontyczny


Wosk służy do zabezpieczania elementów aparatu (zamków i innych), po to, aby nie powodowały podrażnienia śluzówki jamy ustnej. Nie stosuje się go zawsze, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli po założeniu aparatu na zęby czujesz, że pewne jego elementy ocierają śluzówkę, dziąsła (najczęściej są to okolice pierścieni lub zamki na zębach ustawionych bardzo nieprawidłowo) należy użyć wosku, naklejając go na te elementy aparatu, które powodują te podrażnienia. Jeśli wosk się zetrze (zmyje, zje) nakładamy go ponownie. Wytwarza on warstwę, która oddziela drażniące miejsce od błony śluzowej dając jej tym samym szansę na wygojenie się.

Poproś naszego ortodontę o porcję wosku.

Zagadnienia: rany na dziąsłach z aparatem ortodontycznym, wosk na zamki aparatu, smarowanie zamków woskiem, czemu smarować woskiem zęby

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Wosk od ortodonty przydatny gdy ociera się aparat o dziąsła. Ortodonta zdiagnozował u mnie wrażliwe dziąsła, więc podarował mi wosk ortodontyczny do zalepiania zamków. Przyklejałem każdy zamek ortodontyczny tym woskiem od ortodonty i bólu wcale nie było. Minus taki, że przy jedzeniu się czasem odkleja i można go zjeść. Ja zjadłem tego wosku ortodontycznego kilogramy i nic się nie stało.