Promocja wiosna 2021 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

 • 71 3634597
 • Ortodonta
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
10 głosów

Szparowatość zębów


Szparowatość występuje wtedy, kiedy wielkość zębów jest mniejsza w stosunku do istniejącego miejsca w łuku zębowym, na skutek czego powstają odstępy między sąsiadującymi zębami. Przyczyną powstawania przerw są głównie braki zębów i związane z tym przesuwanie się pozostałych zębów. Szparowatość zębów zazwyczaj zniekształca uśmiech skupiając uwagę patrzącego na szparach, zamiast na całościowym układzie uzębienia.

Przyczyny szparowatości zębów

 • przyczyny genetyczne: zęby są za małe, aby całkowicie wypełnić łuk zębowy,
 • wadu zgryzu: zęby są niewłaściwie ustawione w łuku zębowym,
 • choroby przyzębia: na skutek chorób zęby, które były ustawione prawidłowo, przesuwają się.

Szparowatość zębów potrafi nieść ze sobą szereg przykrych konsekwencji, nie tylko estetycznych. Osoby, których dotyka ten problem, odczuwają często dyskomfort podczas spożywania posiłków, ponieważ resztki jedzenia wchodzą bardzo łatwo między przestrzenie międzyzębowe. Z tego powodu często walczą z nieświeżym oddechem spowodowanym niemożnością dokładnego wyczyszczenia szczelin między zębami. Pacjenci CLINIDENT we Wrocławiu ze szparami między zębami często nie potrafią uśmiechnąć się bez zakrywania ręki ustami i codziennie marzą o pięknym i równym uśmiechu, dlatego bardzo Istotne jest wyleczenie tej wady.

Po zlikwidowaniu przerw między zębami ważne jest, aby zlikwidować jej przyczynę, czyli uzupełnić brakujące zęby.

Jak wyleczyć szparowatość zębów?

 • Leczenie ortodontyczne to najpopularniejsza metoda leczenia przerw między zębami, która pozwala idealnie wyrównać wszystkie zęby.Po dobrze przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym rysy twarzy zmieniają się, wargi zostają prawidłowo ukształtowane, a zmarszczki zlikwidowane. Dzięki temu, że leczenie trwa dosyć długo, efekty są naprawdę trwałe i spektakularne.
 • Licówki to nowoczesna metoda znacznie poprawiająca wygląd zębów, w której ingerencja w naturalne uzębienie jest minimalna, ponieważ prawie wcale nie musimy oszlifowywać zęba, aby zmienić jego kształt i kolor. Na ząb wystarczy tylko przykleić wykonaną z ceramiki licówkę, która nadaje mu nowy wygląd. Metoda zapewnia dużą trwałość i pozwala uzyskać świetne efekty estetyczne.
 • Korony ceramiczne to rozwiązanie pozwalałatwo zamaskować ten wstydliwy problem. Korony pozwalają na estetycznie i bardzo trwałe skorygowanie kształtu i koloru zęba i są najlepszymrozwiązaniemdla osłabionych chorobą zębów. Ponadto leczenie koronami ceramicznymi w CLINIDENT zwykle trwa bardzo krótko.
 • Wypełnianie przerw kompozytem polega na zamknięciu szpar specjalnym plastycznym materiałem utwardzanym światłem ultrafioletowym. Tę motodę stosuje się w przypadku niewielkich odstępów międzyzębowych. Do przeprowadzenia leczenia wystarczy jedna krótka wizyta w gabinecie stomatologicznym.
W tym dziale: szpary między zębami, leczenie szpar, szparowate zęby, leczenie szparowatości zębów.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.