• Ozdoby na zęby
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
38 głosów

Przeciwwskazania do zakładania ozdób na zębach

Ozdób na zęby nie można zakładać w kilku wyjątkowych przypadkach:

  • Uczulenie na materiały stosowane w stomatologii i materiały, z których wykonane są ozdoby. Jest to bardzo ważne, ponieważ reakcja alergiczna organizmu może w poważny sposób zagrażać zdrowiu i życiu. Przed wykonaniem biżuterii nazębnej najlepiej jest sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś z używanych materiałów.
  • Zęby sztuczne – na ogół nie wykonuje się biżuterii nazębnej na uzupełnienia protetyczne takie jak mosty, korony, czy protezy ruchome. W niektórych przypadkach uzupełnienia protetyczne mogą bardzo negatywnie reagować na materiały używane w biżuterii nazębnej – są one specjalnie zaprojektowane do bezproblemowego działania ze szkliwem zębów (nie powodują żadnych negatywnych efektów). Jednak sprawa ma się inaczej w przypadku uzupełnień protetycznych.
  • Ubytki próchnicze – na zęby zaatakowane próchnicą nie wykonuje się ozdób. Przed założeniem biżuterii należy ząb całkowicie wyleczyć. Jest to bardzo ważne – pod ozdobą może dojść do tymczasowego osłabienia szkliwa zęba (jest ono odcięte od środowiska i nie może wchłaniać składników odżywczych). W tym miejscu może dojść do przerzutu próchnicy i szybkiego jej rozwoju.
  • Stany zapalne – zęby jak i jama ustna powinny być w idealnym stanie zdrowia. Jeśli Występują jakieś poważne stany zapalne przyzębia, czy jamy ustnej nie zakładamy biżuterii nazębnej.
  • Kamień nazębny – biżuterię nazębną można wykonać jedynie w przypadku idealnego stany higienicznego jamy ustnej. Jeśli występuje kamień nazębny lub inne osady, przed nałożeniem ozdób na zęby należy się ich pozbyć.

Część przeciwwskazań jest czasowa i po ich wyeliminowaniu można wykonać biżuterię nazębną i założyć na zęby wymarzone ozdoby w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady u lekarza stomatologa.

W tym dziale: Zabronione kryształy Svarowskiego na zęby, przeciwskazania do założenia diamentu na zęba, ozdoby na zębach dla młodzieży - tanio we Wrocławiu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.