• Skaling zębów
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Skaling Wrocław - usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Kamień nazębny jest częstym problemem stomatologicznym naszych Pacjentów we Wrocławiu. Kamień nazębny widoczny jest gołym okiem jako żółty lub jasnobrązowy nalot. Mimo mocnego szczotkowania tych okolic to nie jesteśmy w stanie usunąć go samodzielnie. Nie tylko wygląda to nieestetycznie i niehigienicznie dla innych, ale przede wszystkim ten nalot na zębach jest groźny dla naszych zębów i dziąseł. Stomatolog CLINIDENT zaprasza na zabieg skalingu zębów, gdzie na jednej wizycie zostanie usunięty cały ten nalot w postaci kamienia nazębnego.

Oczyszczanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu wykonuje się:

  • Aby doszczętnie usunąć płytkę nazębną i kamień nazębny, co jest niemożliwe do oczyszczenia metodami higieny domowej.
  • Przed kontaktowym fluorkowaniem zębów (lakierowanie zębów Wrocław), jako zabieg profilaktyczny.
  • Przed wybieleniem zębów (wliczone w cenę wybielania zębów Wrocław: zobacz: Promocje)
  • W celu usunięcia zewnątrzpochodnych przebarwień koron zębów – jako zabieg estetyczny.

Skaling zębów - gdzie najlepiej we Wrocławiu

Jeżeli stosujesz się do zaleceń stomatologa o higienie jamy ustnej, to niestety wciąż na zębach rozwijają się bakterie i jest to nieuniknione przy naszym codziennym trybie życia. Już w krótkim czasie po zakończeniu szczotkowania, to na powierzchni zęba osadza się tam substancja zawarte w ślinie. Wtedy ten gromadzący się osad z bakteriami prowadzi powoli do rozwoju próchnicy. Bakterie z pożywienia i wspomnianej ślinie tworzą płytkę nazębną. Następnie po kilkudziesięciu godzinach, taka płytka nazębna, zaczyna twardnieć. To oznacza powstawanie kamienia nazębnego. Płytkę bakteryjną można usunąć w trakcie zwykłego szczotkowania, to niestety taki kamień nazębny wymaga już zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Dlatego w szczególnie trudno dostępnych miejscach jak kąciki zębów, przestrzenie przy sąsiadujących zębach, dochodzi do nagromadzenia się warstw osadów. Nazywamy to kamień naddziąsłowy, ale w pewnych przypadkach może rozwijać się też kamień pod dziąsłami. Usuwanie kamienia naddziąsłowego traktujemy jako zabieg higieniczny, a usuwanie kamienia poddziąsłowego to już zabieg, który prowadzi lekarz periodontolog, który także u nas przyjmuje. Kamień poddziąsłowy odsłania korzenie zębów, co optycznie wydłuża zęby, gdyż odsłania szyjki zębowe. Nieusuwany regularnie kamień nazębny to ścieżka do paradontozy – groźnej i bolesnej choroby dziąseł, która w rzadkich przypadkach kończy się częściową lub całkowitą utratą zębów.

Skaling zębów zabieg

Kamień nazębny usuwamy podczas zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Kamień ściśle przylega do zębów i szkliwa, stąd samodzielnie nie jesteśmy w stanie pozbyć się go w domu. Dzięki nowoczesnym metodom skalingu zębów w CLINIDENT rozbijemy ten twardy osad szybko i bezboleśnie. Zabieg skalingu wykonujemy przy zastosowaniu ultradźwięków. Urządzenia ultradźwiękowe służące do usuwania kamienia nazębnego (tzw. skalery) wibrują na wysokiej częstotliwości, dzięki czemu powodują kruszenie i oderwanie nalotu od powierzchni zęba. Dzięki temu usuwamy cały kamień nazębny, a nie uszkadzamy dziąseł i szkliwa.


W płytce nazębnej szybko dochodzi do mineralizacji (już w 3-4 dni), co prowadzi do odkładania się złogów kamienia nazębnego, będącego doskonałym podłożem do zatrzymania się miękkich nalotów.

Stwierdzono, że usuwanie złogów zapobiega wystąpieniu zapalenia dziąsła. Powinno być wykonane przynajmniej 1-2 razy w roku, natomiast w przypadku istnienia zmian zapalnych dziąsła – znacznie częściej.

Skaling zębów
Skaling zębów

W przychodni dentystycznej Wrocław - CLINIDENT do usuwania złogów nazębnych (kamienia nazębnego Wrocław) stosujemy narzędzia ultradźwiękowe (tzw. skaler ultradźwiękowy) z pięcioma różnymi końcówkami dobranymi indywidualnie do Pacjenta. Skaler pracuje na zasadzie generowania drgań z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Końcówka skalera, przyłożona do zęba przenosi drgania na jego powierzchnię, sprawiając że kamień (złóg) nazębny łatwo pęka i odpryskuje.

Przed zabiegiem usuwania kamienia nazębnego w CLINIDENT:

Skaling zębów dla kobiet w ciąży

Zapraszamy także kobiety ciężarne na skaling zębów Wrocław, gdyż zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany u kobiet w ciąży, tak aby zapobiegać stanom zapalnym dziąseł. Płytka nazębna jest niebezpieczna dla rozwijającego się płodu. Pozwala to zachować zdrowie jamy ustnej i całego organizmu kobiety w ciąży.