• Zalecenia po zabiegu
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
89% pozytywne
129 głosów

Po wszczepieniu implantów zębowych

 • Należy unikać jakiegokolwiek wysiłku fizycznego w pierwszych dniach po zabiegu wstawienia implantu. Nie można uprawiać sportów przez pierwszy miesiąc od zabiegu. Wszczepienie implantu jest mocno inwazyjnym zabiegiem i obciążeniem dla organizmu, wzmożony wysiłek fizyczny może w znacznym stopniu utrudnić prawidłowe gojenie się rany, a nawet doprowadzić do poważnego krwotoku.
 • Należy całkowicie powstrzymać się od picia i jedzenia przez pierwszych kilka godzin od zabiegów. Bardzo istotne jest odczekanie z przyjmowaniem jakichkolwiek pokarmów do ustąpienia efektów znieczulenia miejscowego – podczas żucia możemy poważnie pogryźć sobie policzki i język, nie będziemy nawet czuli, że poważnie się ranimy, jedyna oznaką tego może być silne krwawienie.
 • Przez pierwszy miesiąc należy stosować się do miękkiej diety. Przez pierwszy tydzień można przyjmować jedynie półpłynne pokarmy. W miarę odbudowy tkanki kostnej można spożywać coraz twardsze pokarmy.
 • Okolice implantacji można schładzać zimnymi okładami – dostępnymi w aptece żelowymi torebkami lub kostkami lodu przykładanymi do policzka.
 • Należy zachować bezwzględnie perfekcyjna higienę jamy ustnej, należy płukać jamę ustną zalecanymi przez implantologa płynami. Należy bardzo uważać na okolice wszczepienia implantu – nie szczotkować ich do czasu zdjęcia szwów, zmienić szczoteczkę na bardzo miękką. Po zdjęciu szwów należy bardzo delikatnie masować miejsce wszczepienia implantu.
 • Należy unikać żucia miejscem wszczepienia implantu aż do czasu całkowitego zagojenia się ran i przyjęcie implantu zębowego.
 • Obowiązkowo trzeba przyjmować wszystkie przepisane przez implantologa leki – zminimalizujemy w ten sposób wystąpienie powikłań i stanów zapalnych.
 • Należy bezwzględnie wyeliminować na czas 2 tygodni po zabiegu takie używki jak papierosy i alkohol.

Dodatkowo należy stosować się do wszelkich innych zaleceń lekarza implantologa w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej się z nim skonsultować. Należy też pozostać w stałym kontakcie z lekarzem stomatologiem i odbywać wizyty kontrolne w wyznaczonych terminach.

Po wstawieniu implantu

Po wstawieniu implantu

W tym dziale: Porady po wstawieniu implantu zębowego zamiast prawdziwego zęba. Co robić po wszczepieniu implantu dentystycznego - stomatolog radzi po zabiegu implantologicznym.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

  Dzień Dobry. Mam pytanie czy jeśli na tomografii komputerowej wykonanej przez implantacją w zatoce przy nosowej nad miejscem gdzie ma być wszczepiony górny implant 4-rki widnieje cysta z płynem zabieg powinien być wykonany?

  Dzień dobry, naprawdę należy zrezygnować ze sportu przez kilka tygodni? Czy jesli niedawno miałam wyrwane na raz trzy zęby i wróciłam do cwiczeń po dwóch dniach, a do bardziej intensywnych po pięciu i nic złego się nie wydarzyło, to czy po wstawieniu dwóch implantów też mogę spróbować delikatnych ćwiczeń?