• 71 3634597
 • Dental Travel to
 • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
80% pozytywne
51 głosów

Koniecznie trzeba zobaczyć

 • Rynek Główny

  - Wrocław - to serce miasta Wrocław. Rynek przez cały rok zapewnia liczne atrakcje kulturalne i rozrywkowe. Znajdziemy tu nie tylko najwspanialsze przykłady architektury miejskiej, ale i liczne restauracje, bary, sklepy, galerie i muzea. Dlatego wrocławski Rynek jest miejscem, którego ani jeden z naszych zagranicznych Gości nie może ominąć. Panuje tu międzynarodowa atmosfera, słychać przeróżne języki świata, to tutaj spotykają się turyści, biznesmani oraz mieszkańcy miasta Wrocław. Rynek we Wrocławiu to miejsce zawsze żywe, pełne ludzi, ciekawych wydarzeń - miejsce, które jest jednym z najważniejszych argumentów, aby odwiedzić w Polsce właśnie Wrocław w celu skorzystania z usług dentystycznych przychodni stomatologicznej CLINIDENT.
 • Ratusz – Wrocław

  - stoi pośrodku wrocławskiego Rynku, zaliczany jest do najpiękniejszych zabytków gotyckiego budownictwa świeckiego nie tylko w Polsce, ale w całej środkowej Europie. Na wschodniej ścianie umieszczony jest duży charakterystyczny zegar z jedną wskazówką pokazującą fazy Księżyca. Przed ratuszem od strony wschodniej stoi pręgierz z piaskowca, a od strony zachodniej pomnik Aleksandra Fredry przywieziony po wojnie ze Lwowa – charakterystyczne miejsca spotkań wrocławskiej młodzieży, a także obcokrajowców rozpoczynających tutaj zwiedzanie miasta.
 • Uniwersytet Wrocławski

  i perła dolnośląskiego baroku Aula Leopoldyna - gmach Uniwersytetu Wrocławskiego jest dominującym akcentem w architekturze Starego Miasta Wrocław. Barokowy budynek zwrócony jest swoją długą na 171 metrową fasadą w stronę Odry. Jego sylwetka architektoniczna wzbogacona wspaniałym wystrojem rzeźbiarskim i malarskim zaliczana jest do najcenniejszych zabytków baroku w Polsce i Europie. Na I piętrze mieści się Aula Leopoldyna - wspaniała sala zdobiona barwnymi malowidłami, złoceniami, rzeźbami i polichromiami.
 • Ostrów Tumski i Katedra św. Jana Chrzciciela

  - to najstarsza dzielnica Wrocławia stanowiąca siedzibę pierwszych Piastów Śląskich. Wieczorny spacer po Ostrowie Tumskim nie ma sobie równych. To podróż w czasie o kilkaset lat wstecz. Oświetlone gazowymi latarniami średniowieczne uliczki dzielnicy i liczne kościoły z Archikatedrą Św. Jana Chrzciciela w centralnym punkcie przyciągają turystów z całej Europy, dlatego zachęcamy wszystkich podróżujących do Wrocławia w celu skorzystania z usług stomatologicznych w klinice dentystycznej CLINIDENT do znalezienia wolnej chwili i udania się w to magiczne miejsce.
 • Panorama Racławicka - Wrocław

  - jest jednym z najwartościowszych dzieł sztuki, odziedziczonych po przedwojennym Lwowie. Co roku oglądana przez miliony turystów stanowi poniekąd symbol Wrocławia. Okrągłe malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami umieszczone jest w imponującej rotundzie, w której płótno zostało umieszczone tak, żeby zwiedzający znajdowali się wewnątrz bitwy. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej we Wrocławiu z przewodnikiem trwa około pół godziny. Naszych zagranicznych Pacjentów informujemy, że w obiekcie dostępne są tłumaczenia symultaniczne na inne języki.
 • Hala Stulecia - Wrocław

  - to monumentalna budowla powstała na początku XX wieku. W momencie powstania Hala Stulecia (niegdyś zwana Halą Ludową) posiadała żelbetowe przekrycie o największej rozpiętości na świecie. Dziś w Hali Stulecia odbywają się największe imprezy targowe, wydarzenia sportowe, wystawiane bywają monumentalne przedstawienia operowe, odbywają się koncerty i najróżniejsze widowiska.
 • Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim – Wrocław

  - Park Szczytnicki to jeden z największych i najpiękniejszych parków Wrocławia. W parku znajduje się Ogród Japoński stanowiący unikalny w Europie żywy fragment japońskiej kultury. Ogród posiada wiele orientalnych odniesień i symboli. Wszystkim naszym zagranicznym Pacjentom polecamy to miejsce, jako oazę spokoju i wypoczynku po przebytym zabiegu dentystycznym w klinice dentystycznej Wrocław - CLINIDENT (ale farmazony, nie wierze, co ja pisze!!)
 • Rejs statkiem wycieczkowym po Odrze

  - we Wrocławiu funkcjonuje kilka firm organizujących rejsy turystyczne po Odrze. Jest to jedna z większych atrakcji naszego miasta Wrocław, dzięki której możecie Państwo podziwiać wspaniałą panoramę Wrocławia, zabytki miasta, a w szczególności piękny Ostrów Tumski z perspektywy rzeki Odry.
 • Krasnale wrocławskie

  - naszym zagranicznym Gościom, którzy lubią aktywnie spędzać czas i są w stanie znaleźć dużo siły i energii po skorzystaniu z usług stomatologicznych w przychodni stomatologicznej CLINIDENT, proponujemy spacer szlakiem wrocławskich krasnali. Krasnale są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta Wrocław. Wpisały się już na stałe w panoramę Wrocławia i są praktycznie wszechobecne, znaleźć je możemy w niemal każdym zakątku miasta. Przed rozpoczęciem wędrówki szlakiem krasnali radzimy zaopatrzyć się w specjalną mapę i wygodne buty.
 • Mosty Wrocławia

  - we Wrocławiu jest podobno około 200 mostów, co daje miastu pierwsze miejsce w Polsce. Najstarsza przeprawa to Most Piaskowy na Wyspie Piasek, który dziś ma piękną, delikatną konstrukcję, a u jego zachodnich przyczółków widnieją figury św. Jadwigi - opiekunki Śląska i św. Jana Chrzciciela - patrona Wrocławia. Kolejnym mostem jest Most Grunwaldzki na Odrze będący jednym z symboli Wrocławia. Most ma konstrukcji stalową, a jego elementy nośne wsparte są na pylonach o wysokości około 20 metrów. Polecamy przeprawę przez most nocą, kiedy cudownie podświetlony wygląda najefektowniej. Jednym z najbardziej malowniczych mostów Wrocławia jest Most Zwierzyniecki wiodący do Zoo i Hali Stulecia.
W tym dziale: Turysta dentystyczny, turystyka dentystyczna, dentysta w podróży, dental Wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
 • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.