• Stomatologia estetyczna
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
5 głosów

Konturing zęba

Konturing poprzedzony jest, jak w każdym zabiegu medycyny estetycznej, dokładnym badaniem zębów i wyleczeniem ewentualnych ubytków. Kiedy wszystkie zęby są zdrowe, można przystąpić do zabiegu, czyli korekcji długości lub kształtu zębów. Lekarz stomatolog w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu przy użyciu specjalnych wierteł diamentowych, gumek i materiałów ściernych nadaje pożądany kształt zębom bez uszkadzania ich struktury. Zmniejsza długości zębów lub delikatne je wydłuża poprzez zastosowanie materiału dentystycznego dopasowanego do odcienia zębów. W miejscach stykania się zębów, stomatolog stosuje diamentowe paski. Na zakończenie zabiegu konturingu zęby są wygładzane, polerowane i zabezpieczane preparatami fluoru. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny i może być wykonany w czasie jednej wizyty dentystycznej. Można go łączyć z zastosowaniem licówek pełnoceramicznymi lub technikami bondingu.

Konturing wykonujemy w trakcie jednej wizyty, bez konieczności znieczulania.
Konturowanie zęba
Konturowanie zęba

Korekta kształtu zębów: konturing

Konturing zęba to zabieg stomatologiczny w CLINIDENT, polegający na modyfikacji kształtu zęba, aby poprawić jego wygląd. Konturing zęba wykonuje się za pomocą specjalnego sprzętu i preparatów, takich jak frezy, piłki i pasty polerskie. Konturing zęba może być stosowany w celu korygowania niedoskonałości zębów, takich jak np. nierówne brzegi, nieregularne krawędzie lub nierówne końce. Zabieg konturingu w CLINIDENT jest bezbolesny i trwa ok. 60 minut. Po zabiegu konturowania zęby są gładkie i błyszczące, a uśmiech jest bardziej atrakcyjny i lepszy.

Zagadnienia: zmiana kształtu zęba, konturowanie zęba kogo polecacie, konturing zębów, zmiana konturów zęba, konturowanie zębów wrocław gdzie najlepiej

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 3

    Witam chciałbym wyrównać dwa przednie zęby z przodu do pozostałych ponieważ wyglądam jak królik patrzyłem na internecie i jest możliwość ale nw czy dokładnie chodzi o konturing jeśli tak mam pytanie jaki koszt takiego zabiegu

    jaka cena konturingu ?

    Miałem robiony konturing zębów w Clinident. Polecam dr Rafała, do którego przyszedłem z krzywymi, nadłamanymi trzema zębami. Dentysta pomógł najpierw ocenić kształt zęba, dostosować jego nowy wygląd do pozostałych i cały zabieg skończył się pięknymi zębami. Zmiana obrysu zęba spowodowała, że cały uśmiech jest teraz pasujący do siebie, czyli zęby z lewej przypominają te z prawej :) Polecam konturing zębów jako zabieg, aby szybko poprawić kształt zębów.