• (71) 363-45-97
  • Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
90% pozytywne
42 głosy

Szyna NTI

Szyny NTI jest nowoczesnym sposobem na radzenie sobie z dolegliwościami polegającymi na silnym zaciskaniu szczęk (jak bruksizm). Zazwyczaj są one przyczyną bólu głowy, mięśni szczęki i szyi. NTI - Nociceptive Trigeminal Inhibition, jest to wrodzony system obronny siekaczy. Polega na reakcji rozluźnienia mięśni szczęki w przypadku zbyt dużego nacisku na siekacze. Zęby boczne nie posiadają takiego systemu, dlatego mogą podlegać bardzo dużym naciskom. Wykorzystując tą reakcję obronną możemy w bardzo sposób pozbyć się nawyku silnego zaciskania szczęk, ściskania zębów, czy ścierania zębów.

Szyna NTI

Szyna NTI jest niewielką nakładka na siekacze górne, która nachodząc na żeby dolne uniemożliwia mocne zaciskanie szczęk (ściskanie szczęki). Nie obejmuje ona całego łuku zębowego jak w przypadku szyny relaksacyjnej i jest znacznie wygodniejsza. Szyna NTI nie tylko zapobiega niszczeniu zębów, ale przede wszystkim rozluźnia mięśnie szczęki, czyli eliminuje jedna z przyczyn dolegliwości, nie tylko jej skutek. Wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu pozbywamy się jednego z negatywnych nawyków.

Szyna NTI

Jeśli cierpimy na bóle głowy, skroni, szyi, a nasze zęby ulegają mocnemu ścieraniu (najczęściej w nocy) powinniśmy zasięgnąć porady stomatologa kliniki dentystycznej CLINIDENT we Wrocławiu. Przyczyna tych dolegliwości może być właśni nieuświadomione zaciskanie szczęk, mocne zaciskanie zębów, ścieranie zębów podczas snu. Najczęściej jest to dolegliwość o podłożu stresowym. Jednym z lepszych i szybko działających rozwiązań może okazać się zastosowanie szyny NTI.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: Gryzienie, wygryzanie, bruksizm szyna, zgrzytanie zębami.