• Stomatolog dziecięcy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
86% pozytywne
65 głosów

Czy zabieg lakowania może być bolesny dla mojego dziecka

Zabieg lakowania bruzd zębów w gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu jest całkowicie bezbolesny. Polega ona na pokryciu i wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem szczelinowym. Zabezpiecza ona bruzdy zębów u dziecka przed osadzaniem się w nich płytki nazębnej, w której rozwijają się bakterie powodujące próchnice.

Zabieg lakowania zębów u dziecka jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Lakowanie zębów nie narusza żadnych tkanek zębów i jamy ustnej, dlatego nie ma przyczyny, dla której miałby sprawiać jakikolwiek ból. Warstwę laku nakłada się na powierzchnie zębów nie dotykając wrażliwego miejsca.

Jedyną nieprzyjemną rzeczą dla dziecka podczas lakowania zębów jest konieczność przebywania w jednej pozycji z otwartą buzią przez kilka minut. Może to być nużące i niezbyt wygodne dla dziecka. Jednak może stanowić doskonały element przyzwyczajania dziecka do gabinetu stomatologicznego. Dziecko powinno się przyzwyczajać do stomatologa już od małego, żeby poważniejsza wizyta w późniejszym czasie nie stanowiła zbyt wielkiej dla niego traumy. Lakowanie zębów może być bardzo dobrym zabiegiem na przyzwyczajenie dziecka do fotela i pracy stomatologa. Lakowanie zębów jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne.

W tym dziale: Bezboleśnie lakowanie, nie boli zabieg lakowania.