• 71 3634597
  • Skaling zębów
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
88% pozytywne
109 głosów

Lakierowanie zębów fluorem po skalingu zębów

Po tym jak lekarz dentysta usunie kamień nazębny oraz wszelkie osady, zęby stają się bardzo czyste. Wtedy zabieg fluoryzacji jest najbardziej efektywny. Dzięki lakierowaniu zębów, szkliwo staje się bardziej odporne na powstawanie próchnicy. Ponadto miejsca, które dotychczas były pokryte kamieniem nazębnym, są częściowo zdemineralizowane i wymagają odbudowy i wzmocnienia. Lakier z dodatkiem fluoru chroni te miejsca i sprzyja ich szybszej remineralizacji. Zęby po skalingu mogą być również chwilowo nadwrażliwe, fluoryzacja lakierem fluorowym z dodatkiem potasu bezpośrednio po czyszczeniu zębów ogranicza tę nadwrażliwość.

Po zabiegu lakierowania zębów:
W tym dziale: nakładanie fluoru na zęby, fluor na zębach po skalingu, fluoryzowanie zębów Wrocław, lakierowanie fluorem Wrocław, fluoryzacja zębów Wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Fluoryzacja zębów, lakierowanie zębów to zabiegi, których nie robi się samodzielnie. Wiele osób to myli. Lakierowanie zębów wykonuje się razem z zabiegiem skalingu albo polishingu, czyli różnych sposobów na usuwanie złogów nazębnych. Więc chcąc wykonać lakierowanie zęba, to musisz zapisać się na zabieg skaling zębów.