• (71) 363-45-97
  • Skaling zębów
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Skaling Wrocław - usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Oczyszczanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu wykonuje się:

  • aby doszczętnie usunąć płytkę nazębną i kamień nazębny, co jest niemożliwe do oczyszczenia metodami higieny domowej
  • przed kontaktowym fluorkowaniem zębów (lakierowanie zębów Wrocław), jako zabieg profilaktyczny
  • przed wybieleniem zębów (wliczone w cenę wybielania zębów Wrocław: zobacz: Promocje)
  • w celu usunięcia zewnątrzpochodnych przebarwień koron zębów – jako zabieg estetyczny

W płytce nazębnej szybko dochodzi do mineralizacji (już w 3-4 dni), co prowadzi do odkładania się złogów kamienia nazębnego we Wrocławiu, będącego doskonałym podłożem do zatrzymania się miękkich nalotów.

Stwierdzono, że usuwanie złogów zapobiega wystąpieniu zapalenia dziąsła. Powinno być wykonane przynajmniej 1-2 razy w roku, natomiast w przypadku istnienia zmian zapalnych dziąsła – znacznie częściej.

Skaling zębów
Skaling zębów

W przychodni dentystycznej Wrocław - CLINIDENT do usuwania złogów nazębnych (kamienia nazębnego Wrocław) stosujemy narzędzia ultradźwiękowe (tzw. skaler ultradźwiękowy) z pięcioma różnymi końcówkami dobranymi indywidualnie do Pacjenta. Skaler pracuje na zasadzie generowania drgań z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Końcówka skalera, przyłożona do zęba przenosi drgania na jego powierzchnię, sprawiając że kamień (złóg) nazębny łatwo pęka i odpryskuje.

Naszym Pacjentom we Wrocławiu, zwracamy uwagę, jak bardzo istotne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego poprzez skaling. Pamiętając o tym, że kamień nazębny (poddziałowy, naddziąsłowy), stanowi siedlisko bakterii i sprzyja rozwojowi stanu zapalneo (krwawienie dziąseł, ból, zapalenie). Efektem długiego lekceważenia problemu może być ostatecznie zanik przyzębia, odsłonięcie korzeni zębów i rozchwianie zębów (paradontoza).

Przed zabiegiem usuwania kamienia nazębnego (usuwanie kamienia nazębnego ultradzwiękami) w CLINIDENT: