• 71 3634597
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
100% pozytywne
25 głosów

Mikroproteza

Mikroproteza jest wykorzystywana jako tymczasowe uzupełnienie braków pojedynczych zębów. Mikroproteza służą do uzupełnienia najczęściej jednego zęba, ale zdarza się, że więcej. Mikroprotezy wykonuje się najczęściej z akrylu lub z materiału elastycznego, a ich sposób mocowania i wygląd zbliżony jest do dentystycznej ruchomej protezy całkowitej. Mogą mieć klamry lub też nie (zależnie od warunków). W gabinecie stomatologicznym Clinident we Wrocławiu mikroprotezy są wykonywane tymczasowo w sytuacji gdy zależy nam aby zachować estetykę podczas wykonywania docelowych prac protetycznych oraz po zabiegach implantów.

Mikroproteza elastyczna, mikroproteza akrylowa

Mikroproteza dentystyczna najczęściej wykonana jest z akrylu, który jest bardziej sztywny (mikroproteza akrylowa). Czasem, gdy potrzeba rozwiązania bardziej elastycznego to stosuje się mikroprotezę elastyczną wykonaną z materiału elastycznego.

Zalety mikroprotezy

Mikroproteza jest szybka do wykonania. Pacjent nie będzie na nią długo czekać z brakiem uzębienia. Kolejną zaletą jest dobre dopasowania do Pacjenta, gdyż jest tworzona idealnie pod dany przypadek. Jest także łatwa do wykonania, czyli to nic skomplikowanego aby utworzyć pierwszą mikroprotezę, lub w przypadku uszkodzenia – kolejną. Ostatnią zaletą wykorzystania mikroprotezy dentystycznej jest niska cena.

Wady mikroprotezy

Mikroproteza ma wyłącznie charakter tymczasowy. Przy dłuższym użytkowaniu niszczy sąsiednie zęby, przy których ubytek tą mikroprotezą chcemy ukryć. Wtedy doprowadzamy te sąsiednie zęby do rozchwiania, zbliżania się ku sobie, a dalej prowadzi to do wypadnięcia tych zębów. Mikroproteza przyspiesza zanik kości wyrostka zębodołowego. Przy długim czasie użytkowania pogarsza się jej jakość i ciężej jest dbać o jej higienę. Mikroproteza nie nadaje się do mocnego gryzienia i rozdrabniania pokarmów, szczególnie założona zębach przednich.

Dlatego pamiętajmy, że wykorzystanie mikroprotezy akrylowej i elastycznej pełni funkcję bardziej estetyczną niż funkcjonalną.

W tym dziale: mikroproteza akrylowa wrocław, leczenie mikroproteza, zakładanie mikroprotezy tymczasowo, proteza częściowa wrocław, mikroproteza elastyczna wrocław.
mikroproteza akrylowa wrocław
Mikroproteza
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Mam 62 lata. Dzięki tej mikroprotezie mogłem zachować ostatki moich zębów i dzięki temu korzystać z zalet protezy, ale przy zachowaniu moich zębów. Mikroproteza to rozwiązanie jak jeszcze jakieś zęby zostały w żuchwie. Polecam Pana Rafała z CLINIDENT, który pomógł mi w moim prawie bezzębiu i zastosował mikroprotezę.