• Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
69 głosów

Proteza Szkieletowa

Proteza szkieletowa jest uzupełnieniem protetycznym ruchomym, czyli ściąganym (wyjmowane/ściągane protezy dentystyczne). Może być stosowana przy częściowych brakach zębowych, jeśli braki są zbyt rozległe na założenie mostów protetycznych. Najważniejszą częścią protezy szkieletowej jest metalowy szkielet, który trzyma się w miejscu za pomocą klamer i specjalnych podparć, zwanych cierniami. Klamry i ciernie opierają się o zęby, dzięki temu większość sił przenoszonych jest na zęby, a za ich pośrednictwem na kości szczęk. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Kości wyrostka zębodołowego nie są pozbawione bodźców, więc nie zanikają. Szkielet protezy jest na tyle zredukowany, żeby jak najmniej przeszkadzać w wygodnym żuciu. W nowoczesnych metodach zamiast cierni i klamer stosuje się zasuwy i zatrzaski. Jest to znacznie wygodniejszy i pewniejszy sposób mocowania protezy dentystycznej w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT.

Proteza szkieletowa Wrocław

W tym dziale: proteza szkieletowa Wrocław, protezy szkieletowe Wrocław, jak wygląda szkieletowa proteza na zatrzaskach, co to jest proteza szkieletowa.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Mam proteze szkieletową : dwie zasuwy na 5 strona lewa ' 6 strona prawa górna..Wymaga wymiany. Czy mogę umocnić i dodatkowo założyć implant na 3 strona prawa aby wzmocnić ?