• (71) 363-45-97
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
63% pozytywne
102 głosy

System CAD/CAM

W dzisiejszych czasach trudno obyć się bez komputera – wkroczyły praktycznie w każdą dziedzinę naszego życia. Najczęściej przyspieszają, ułatwiają i udoskonalają nasza pracę. Nie inaczej jest w stomatologii i protetyce. Dzięki komputerowo wspomaganemu projektowaniu (CAD - Computer Aided Design) i komputerowo wspomaganemu wytwarzaniu (CAM - Computer Aided Manufacturing) jesteśmy w stanie wykonać uzupełnienia protetyczne z najnowszych i najlepszych materiałów. Komputerowe wspomaganie gwarantuje najwyższą precyzję i najlepsza jakość wykonania.

Czym jest CAD?

Computer Aided Manufacturing, czyli komputerowo wspomagane projektowanie jest systemem, dzięki któremu całość precyzyjnego projektowania uzupełnienia protetycznego odbywa się na ekranie komputera. Dzięki specjalistycznym narzędziom pomiarowym całe podłoże protetyczne – zęby wraz z dziąsłem – jest przenoszone na cyfrowy model. Na takim modelu wykonuje się projekt przyszłego uzupełnienia protetycznego. Eliminuje to możliwość wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych i gwarantuje najwyższą precyzje wykonania uzupełnień w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Tak zaprojektowane uzupełnienie protetyczne wykonywane jest przy pomocy kolejnego elementu systemu.

Czym jest CAM?

CAM - Computer Aided Manufacturing, czyli komputerowo wspomagane wytwarzanie. Na podstawie wykonanego wcześniej elektronicznego projektu specjalna maszyna wykonuje uzupełnienie (w ten sposób powstają korony, mosty i inne). Kostka tlenku cyrkonu jest frezowana przez komputerowo sterowaną frezarkę. Następnie zostaje utwardzona i zsyntetyzowana w specjalnym piecu.

Dzięki zastosowaniu systemu CAD/CAM uzupełnienia protetyczne są wyjątkowo precyzyjne i perfekcyjnie wykonane. System ten umożliwia wykonanie uzupełnień pełnoceramicznych o złożonej strukturze. Eliminuje to konieczność stosowania różnorodnych stopów metali, a trwałość uzupełnień i ich estetyka są znacznie lepsze.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: System CAD/CAM.