• 71 3634597
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
92% pozytywne
109 głosów

Odbudowa utraconych zębów

Odbudować utracone żeby możemy w naszym gabinecie stomatologicznym CLINIDENT we Wrocławiu. Zajmuje się tym dział stomatologii - protetyka. Najpopularniejszymi metodami odbudowywania zębówprotezy dentystyczne. Protezy dzielimy na ruchome i stałe.


Protezy ruchome:

- należy ściągać do snu, lub w celu ich wyczyszczenia. Odbudowują one braki pojedynczych zębów, jak i całkowite bezzębia (braku wszystkich zębów). Są wykonane z akrylu (protezy osiadające), bądź częściowo z metalu (protezy szkieletowe). Zależnie od istniejących warunków lekarz stomatolog w gabinecie dentystycznym Wrocław - CLINIDENT powinien zaproponować najwygodniejszą opcję. Największa zaleta protez akrylowych jest ich dostępność i niska cena. Jednak mają one także szereg wad: słabo odbudowują warunki żucia; osiadają, czyli powodują zanik wyrostka zębodołowego, co utrudnia utrzymanie protezy na właściwym miejscu; są często niewygodne w użytkowaniu – duża powierzchnia płyty. Proteza szkieletowa likwiduje dwie z tych wad: osiadanie – opiera się o zęby własne za pomocą cierni, więc przenosi na nie wszystkie siły; dzięki klamrom i cierniom utrzymującym protezę we właściwym płyta protezy może być znacznie zredukowana. Jednak protezą szkieletową można odbudować tylko braki częściowe w uzębieniu.


Protezy stałe:

- stanowią znacznie lepszą alternatywę dla dentystycznych protez ruchomych, jednak za ich pomocą odbudujemy tylko braki częściowe w uzębieniu. Do protez stałych należą korony i mosty protetyczne. Korona protetyczna służy do odbudowy tylko części jeszcze istniejącego zęba. Odbudować utraconego zęba można za pomocą mostu protetycznego. Most protetyczny zawiesza się miedzy dwoma zębami własnymi Pacjenta. Na te żeby można wykonać korony protetyczne (wymagają szlifowania zębów), lub gdy istnieją ku temu warunki most można przykleić do zębów sąsiednich bez ich szlifowania. Istnieje wiele wariantów i rodzajów mostów stosowanych zależnie od istniejących warunków w jamie ustnej. Bardzo dobrze odbudowują one warunki żucia i estetykę zębów.


Implanty dentystyczne:

Odbudować utracone żeby można także za pomocą implantów dentystycznych. Są to sztuczne zęby wszczepiane w kość Pacjenta, tak aby jak najlepiej imitowały zęby naturalne, pod względem funkcji (przenoszenie wszystkich sił na kość szczęki) jak i estetyki. Implanty mogą służyć także jako baza do innych uzupełnień protetycznych, takich jak korony, mosty czy protezy ruchome.

Sposoby odbudowy zębów

Sposoby odbudowy zębów

W tym dziale: możliwości leczenia protezami, opcje leczenia protetycznego, braki w uzębieniu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.