• (71) 363-45-97
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
92% pozytywne
84 głosy

Odbudowa/Formowanie zęba

Jeśli ząb ulega zniszczeniu w jakikolwiek sposób można go odbudować stosując nowoczesne techniki stomatologii estetycznej. Nawet standardowe plombowanie jest formą odbudowy zęba zniszczonego próchnicą. Dostępnych jest kilka metod odbudowy zęba:


Formowanie kompozytowe:

– za pomocą kompozytów światłoutwardzalnych nadaje się zębowi odpowiedni kształt i kolor. Jest to operacja podobna do plombowania, z zastosowaniem podobnych materiałów.


Licówka:

– jest to fragment zęba (najczęściej przedni) odpowiednio ukształtowany i przyklejany w odpowiednie miejsce. Nadaje zębowi pożądany kształt i kolor. Ząb pod licówkę musi być odpowiednio doszlifowany w miejscu jej przyklejenia. Licówka w gabinecie stomatologicznym Wrocław - CLINIDENT może być wykonana z kompozytu lub porcelany.


Korona protetyczna:

– jeśli ząb jest mocno zniszczony lub zniekształcony, można na niego wykonać koronę protetyczną. Wymaga ona znacznego oszlifowania zęba. Bardzo dobrze odbudowuje kształt i nadaje pożądany kolor. Może być wykonana z kompozytu, porcelany, lub odpowiedniego metalu pokrytego licówką porcelanową lub kompozytową.


W zależności od potrzeb i warunków prowadzący lekarz stomatolog we wrocławskim gabinecie dentystycznym CLINIDENT zaproponuje odpowiednie rozwiazenie stomatologiczne.

W tym dziale: Odbudowa straconego zęba, formowanie wybitych zębów Wrocław.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.