• (71) 363-45-97
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
84% pozytywne
52 głosy

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są uzupełnieniem protetycznym, które odbudowuje zniszczoną koronę zęba jeśli nie można jej odbudować w inny sposób (np. za pomocą kompozytów). Koronę porcelanowa wykonuje się na podstawie metalowej. Można do tego użyć różnych stopów metali, zależnie od preferencji. Na taką podstawę – część przylegająca bezpośrednio do odpowiednio oszlifowanego zęba – nakłada się po kolei odpowiednie rodzaje ceramiki. Mają one odpowiedni kolor i strukturę. Imitują kolejne warstwy naturalnego zęba. Każda warstwa porcelany jest wypalana w odpowiednim piecu, a na nią nakładana kolejna. Dzięki temu ceramiczny ząb bardzo dobrze imituje ząb naturalny. Jednak wadą nie do przeskoczenia w tego rodzaju koronach jest właśnie metalowa podstawa. Nie przepuszcza ona światła, więc nie można nadać odpowiedniej transparentności zębowi, takiej jaką ma ząb naturalny.

Korona porcelanowa na podstawie metalowej jest najpopularniejszym rodzajem korony ceramicznej w gabinecie protetycznym CLINIDENT we Wrocławiu. Jej estetyka i funkcjonalność znacznie przewyższa korony kompozytowe. Jest także najbardziej dostępna pod względem cenowym. Korony porcelanowe nie mają określonego terminu użytkowania. W rzeczywistości wymienia się je jeśli ulegną zniszczeniu mechanicznemu, ze względów estetycznych (sąsiednie zęby ściemnieją z wiekiem), lub coś stanie się z zębem pod koroną. Mogą przetrwać nawet dwadzieścia lat bez wymiany.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: korona porcelanowa na zęba, koronka z porcelany na zęba, korony porcelanowe wrocław, korony z porcelany na zęby.