• 71 3634597
  • Protezy dentystyczne
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
121 głosów

Czym różni się korona protetyczna od implantu

Korona protetyczna i implant dentystyczny są zupełnie różnymi uzupełnieniami protetycznymi. Wykonuje się je w odrębnych przypadkach, choć po wykonaniu zabiegu wszczepienia implantu przeważnie wykonuje koronę protetyczną.

Aby wykonać koronę protetyczną musi być zachowany co najmniej korzeń zęba. Do wykonania korony konieczna jest odpowiednia podstawa. Korona protetyczna odbudowuje tylko koronę zęba – jego widoczną część, tę wystającą ponad dziąsło.

Implant dentystyczny odtwarza głównie korzeń zęba – jest wszczepiany w kość wyrostka zębodołowego i ma imitować naturalny korzeń zęba. Aby wszczepić implant ząb własny musi być całkowicie usunięty (ekstrakcja zęba). Na jego bazie wykonuje się dalsze uzupełnienia protetyczne. Implant może być podstawą do wykonania korony protetycznej lub oparcia i zamocowania protezy. Sam implant wykonany w gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu jest niewidoczny, znajduje się pod dziąsłem w kości szczęki, a jego wystająca część jest zazwyczaj przykryta właśnie koroną protetyczną.

Korona odbudowuje część estetyczną zęba (widoczną), a implant odbudowuje część utrzymującą zęba w kości szczęki (korzeń).
W tym dziale: korona po implancie, most dentystyczny na implancie, odbudowa zęba na implancie, licówka na implancie, koronka na implancie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.