Czy przydatne?
89% pozytywne
87 głosów

Jak leczyć nadwrażliwość zębów

W przypadku odczuwania nadwrażliwości zębów niezwykle istotne jest odbycie wizyty stomatologicznej w CLINIDENT Wrocław – gabinet stomatologiczny dla wrażliwych, w celu określenia, czy nadwrażliwość wywołana jest odkryciem zębiny, czy innymi przyczynami, takimi jak próchnica, konieczność wymiany wypełnienia lub, co zdarza się bardzo często, ułamaniem zęba. Jeśli przyczyną nadwrażliwości jest cofnięcie się dziąseł spowodowane zbyt silnym myciem zębów, pomocny może okazać się instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów oraz stosowanie elektrycznych szczoteczek czyszczących zęby skutecznie i delikatnie jednocześnie. Należy sięgnąć po szeroki wybór past i płynów do zębów oraz delikatnych szczoteczek, które powinny pomóc w łagodzeniu tej dolegliwości. Jeśli Pacjent pije dużo napojów gazowanych czy kwaśnych soków owocowych, to powinien je ograniczyć, ponieważ mogą być one przyczyną problemu poprzez swoje erozyjne właściwości wpływające na szkliwo. Mycie zębów zaraz po spożyciu tego typu napojów zwiększa jeszcze uszkodzenia - zalecane jest odczekanie chwili, by kwasy w jamie ustnej powróciły do normalnego poziomu.

Niektórzy stomatolodzy Wrocław radzą, by nakładać niewielką ilość specjalnej pasty na wrażliwy ząb lub zęby w przerwach w ciągu dnia oraz częste mycie zębów tymi pastami. Można też zastosować różne substancje klejące, żywice lub lakiery by zakleić odsłoniętą zębinę. Umożliwia to stworzenie ochronnej warstwy na dotkniętej nadwrażliwością części zęba. Fluor zawarty w paście do zębów, szczególnie tej z jego skoncentrowaną ilością, wydaje się również zmniejszać objawy nadwrażliwości - jest on też koniecznym zabezpieczeniem zębiny przed próchnicą.

W poważniejszych przypadkach dentysta Wrocław może zdecydować się na bardziej radykalne metody leczenia nadwrażliwości, takie jak leczenie kanałowe Wrocław. Jeśli ząb jest nadwrażliwy z powodu poważnego pęknięcia/ułamania, założenie korony może być konieczne - utrzyma ona pozostałą część zęba w całości i zabezpieczy go przed dalszymi uszkodzeniami.

W tym dziale: Wrażliwe zęby, leczenie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.