Czy przydatne?
96% pozytywne
80 głosów

Leczenie u stomatologa dla kobiety w ciąży

Jeśli kobieta w ciąży będzie właściwie dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie leczyć zęby, to pogorszenie stanu uzębienia jej nie grozi. W czasie ciąży należy wyjątkowo dbać o stan zębów i dziąseł, a co za tym idzie często je szczotkować i czyścić nicią dentystyczną oraz regularnie odwiedzać dentystę Wrocław. W czasie ciąży może częściej dochodzić do zapalenia dziąseł, które spowodowane jest zmianami hormonalnymi. Bardziej narażone na choroby dziąseł są te kobiety ciężarne, które przed planowaną ciążą miały takie problemy. Podczas 9 miesięcy ciąży oraz podczas karmienia piersią zęby mamy bardziej niż zwykle narażone są również na pojawienie się próchnicy. Dziecko wyciąga z kobiety witaminy i wapń, co przyczynia się do niszczenia zębów. Poza tym wiele kobiet w ciąży odczuwa naprzemienną ochotę na coś słodkiego i kwaśnego. Zwiększa to ryzyko osłabienia odporności zębów i powstawania próchnicy u kobiet ciężarnych. Zrównoważona dieta jest wtedy niezbędna. Kobiety w ciąży powinny stosować zbilansowaną dietę bogatą w wapń, unikać słodyczy i spożywać dużo świeżych warzyw i owoców

Kobieta w ciąży powinna szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Nie będą jej wtedy zagrażać przykre konsekwencje.

U kobiet ciężarnych należy zdecydowanie unikać zbędnego leczenia stomatologicznego Wrocław. Można je znieczulać miejscowo, ale wielu zabiegów stomatologicznych nie należy wykonywać w trakcie ciąży np. ekstrakcji, dlatego tak ważna jest profilaktyka i całkowicie zdrowe zęby u kobiet ciężarnych.

Każda kobieta, która planuje ciąże, powinna wcześniej zgłosić się do dentysty i zaplanować odpowiednie leczenie stomatologiczne.
W tym dziale: dentysta dla kobiet w ciąży, stomatolog dla kobiet ciężarnych, do kogo w ciąży stomatolog wrocław, leczenie zębów dla kobiety w ciąży wrocław, opieka stomatologiczna w ciąży we wrocławiu.
dentysta dla kobiet w ciąży
Leczenie u stomatologa dla kobiety w ciąży
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    W ciąży chodziłam do doktora Rafała, który robił mi przeglądy. Polecam go jako dentystę dla kobiet ciężarnych. Jest bardzo cierpliwy i wyrozumiały dla przyszłych matek.