• Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
94% pozytywne
79 głosów

Dentysta dla kobiety ciężarnej

Wbrew panującym obiegowym opiniom, podczas trwania ciąży można leczyć zęby, a nawet trzeba! Jest to szkodliwy przesąd niestety jeszcze ciągle spotykany dość powszechnie. W okresie ciąży powinno się szczególną uwagę przywiązywać do higieny jamy ustnej i kontroli ponieważ w pierwszy i trzeci trymestr jest przeciwwskazaniem do ekstrakcji zęba.

Stan zdrowia zębów kobiety ciężarnej może mieć istotny wpływ zarówno na przebieg ciąży jak i na stan zdrowia dziecka tuż po urodzeniu. Dane szacunkowe podają, iż niespełna 20% przedwczesnych porodów ma ścisły związek z fatalnym stanem w obrębie jamy ustnej i zębów. Ponadto niska waga noworodków jest również skutkiem problemów związanych z chorobami przyzębia oraz zachodzącymi podczas trwania ciąży stanami zapalnymi jamy ustnej. Rozwijający się stan zapalny, któremu sprzyja ból może zagrażać dziecku. Przyszłe mamy bardzo często sięgają po środki przeciwbólowe zamiast zdecydować się na wizytę w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu. Stan zapalny jest groźny dla dziecka, gdyż wówczas wszelkie toksyny bakteryjne mają bezpośrednią styczność z płodem. Należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa Wrocław. W trakcie ciąży występuje szereg typowych zmian w jamie ustnej takich jak zapalenie dziąseł ciężarnych i guz ciążowy. W trakcie wizyt u stomatologa Wrocław można uzyskać szczegółowe informacje na temat tych schorzeń i ich profilaktyki.

Jeśli chodzi o stosowanie znieczuleń w trakcie ciąży, to takowe są stosowane, niemniej istnieją pewne ograniczenia, gdyż znieczulenia mają wpływ na rozwijający się w organizmie płód. Podobnie jest z antybiotykami - nie wszystkie można stosować. W sytuacji awaryjnej stomatolog z całą pewnością dobierze odpowiednie medykamenty, które nie zaszkodzą zarówno zdrowiu matki jak i nienarodzonego dziecka.

Aby uchronić nienarodzone dziecko przed jakimikolwiek wadami, niezbędna jest profilaktyka oraz wyleczenie wszelkich ubytków, o ile jest to możliwe, przed zajściem w ciążę!
W tym dziale: ciężarna kobieta do dentysty, gabinet dentystyczny dla kobiet w ciąży przyjazny, gdzie najlepiej do dentysty w ciąży, dentysta dla ciężarnej wrocław.
ciężarna kobieta do dentysty
Dentysta dla kobiety ciężarnej
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.