W gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu każdy może zasięgnąć porady dentystycznej. Wystarczy tylko umówić się na poradę w dowolnym pasującym Wam terminie. Porady udzielane w naszym gabinecie stomatologicznym dotyczą wszystkich kwestii związanych z zębami i jama ustną. Należy pamiętać, że każda kwestia dotycząca zdrowia ma charakter indywidualny i może wymagać całkowicie indywidualnego podejścia. Dlatego dokładne badanie na wizycie kontrolnej jest najlepszą metodą na zdobycie niezbędnych informacji, które pozwolą udzielić najlepszej porady u stomatologa.
Istnieje kilka ogólnych zagadnień, które pozostają niezmienne w odniesieniu do każdego przypadku. Udzielimy tu kilku uniwersalnych porad dotyczących odpowiedniego dbania o stan naszych zębów.
Odpowiedzi na pytania nadesłane przez Pacjentów naszego wrocławskiego gabinetu stomatologicznego:
-
Co powoduje odsłonięte szyjki zębowe? Odsłonięte szyjki zębowe leczenie. Odsłanianie się zęba od dziąsła. Dziąsło odchodzi od zęba. Kurczenie się dziąseł
-
Jakie są przyczyny usuwania zębów? Czemu muszę usunąć zęba? Ekstrakcja zębów częściowo zatrzymanych. Dlaczego dentysta kazał mi usunąć zęba? Czu muszę usuwać zęba?
-
Czyszczenie języka Dlaczego warto szczotkować język Mycie języka - porady. Czyszczenie szczoteczką języka. Porada czemu czyścić język z bakterii.
-
Dlaczego dobry stan dziąseł jest tak istotny? Uniknąć paradontozy? Zaczerwienione dziąsła, białe dziąsła. Leczenie paradontozy - porady dentystyczne. Co robić, gdy mam dziąsła różowe?
-
Jak zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego? Co robić, by nie mieć kamienia na zębach? Nie chce mieć kamienia nazębnego - co robić? Definicja kamień nazębny
-
Co to jest dentofobia i jakie są jej przyczyny? Lęk przed stomatologiem - boję się dentysty. Obawiam się wizyty u stomatologa. Boję się iść do dentysty - jak przezwyciężyć strach przed stomatologiem?
-
Czym jest płytka nazębna? Czarne kreski na zębach. Co jest przyczyną powstawania próchnicy? Czemu mam próchnicę, przecież myję zęby dwa razy dziennie? Dlaczego zrobiła mi się próchnica?
-
Jak leczyć nadwrażliwość zębów? Metody leczenia nadwrażliwych zębów. Wrażliwe zęby stomatolog - nie boli
-
Jak leczyć odsłonięte szyjki zębowe? Odsłonięte szyjki zębowe leczenie. Co robić na odłonięte szyjki zębowe? Leczenie zanikających dziąseł? Dziąsła malejące, zanikające - pasta do zębów na znikające szyjki zębowe. Leczenie odsłoniętej szyjki u zęba -
-
Czy będąc w ciąży mogę wykonać zdjęcie RTG? Promieniowanie RTG dla kobiety w ciąży. Szkodliwość zdjęć zębów RTG na kobietę cieżarną.
-
Nadwrażliwość zębów Skutki nadwrażliwości zębów. Wrażliwe dziąsła - wrażliwe zęby na temperaturę
-
Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Wybór szczoteczki do zębów - dentysta doradza. Jaka szczoteczka do zębów zniszczonych? Jaka szczoteczka po wybielaniu zębów? Jaka szczoteczka do zębów z aparatem stałym ortodontycznym?
-
Leczenie u stomatologa dla kobiety w ciąży? Polecany stomatolog dla kobiety ciężarnej. Dobry dentysta dla kobiet w ciąży. Leczenie zębów dla ciężarnej do kogo.
-
Jak walczyć z nieświeżym oddechem? Co zrobić, by brzydko nie pachniało z ust? Sposoby walki z nieświeżym oddechem? Śmierdzi mi z gęby
-
Jakie problemy ze zdrowiem jamy ustnej występują najczęściej u dorosłych? Najczęstsze choroby zębów u dorosłych - jak walczyć z chorobami zębów. Co robić, by uniknąć problemów z zębami u dorosłych?
-
Powody paradontozy Skąd się bierze paradontoza. Leczenie paradontozy gdzie najlepiej. Powody parodontozy zębów. Mam paradontozę co robić i gdzie pójść.
-
Jakie czynności są niezbędne do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej? Dbanie o jame ustną - zabiegi poprawy higieny buzi, zębów
-
Czy elektryczne szczoteczki do zębów są naprawdę lepsze od zwykłych? Czy warto mieć elektryczną szczoteczkę do zębów, czy trzymać się tradycyjnej szczoteczki do zębów?
-
Czym jest irygator wodny? Co to jest irygator wodny? Czyszczenie zębów strumieniem wody. Irygacja jamy ustnej. Czyszczenie zębów wodą pod wysokim ciśnieniem
-
Ubytki na zębach Czym jest ubytek? Co to są ubytki zębów? Jak leczyć ubytki na zębach? Pomoc i porady stomatologiczne.
-
Czy ubytki są poważnym zagrożeniem? Leczenie ubytków. Czym grozi próchnica? Chce wyleczyc próchnicę. Gdzie, żeby leczyć próchnicę na zębach
-
Jak zapobiegać parodontozie? Jak zapobiec paradontozie? Porady stomatologa - paradontoza - zapobieganie powstawaniu.
-
Zasady dbania o zęby u osób dorosłych Podstawowe elementy higieny jamy ustnej dla dorosłych. Jak dbać o zęby po trzydziestce? Co robić, aby mieć zdrowe zęby? Porady stomatologiczne na zdrowe zęby u dorosłych osób pracujących.
-
Czy warto nitkować zęby? Nitkowanie zębów, nici dentystyczne porady. Którą nić dentystyczną wybrać?
-
Dentysta dla kobiety ciężarnej Dentysta dla kobiet ciężarnych. Dentysta dla kobiety w ciąży. Kogo polecacie dla matki karmiącej jako dentystę.
-
Przyczyny nieświeżego oddechu Walka z brzydkim zapachem z ust. Śmierdzu mi z gęby. Paskudny zapach z ust, buzi.
-
Jak leczyć parodontozę Jak leczy się paradontozę? Chcę leczyć paradontozę zębów. Co robić z parodontozą zalecenia. Gdzie pójść do lekarza z parodontozą? Gdzie do dentysty.
-
Co to jest kamień nazębny? Brązowy osad na zębach. Czym jest kamień na zębny? Skąd mam kamień nazębny? Brązowe plamy na zębach Skąd wział się u mnie kamień na zębach?
-
Dlaczego psują się nam zęby i jak temu zapobiegać? Z jakich powodów mam zepsute zęby? Czemu psują mi się zęby? Co źle działa na moje zęby? Przyczyny psucia się zębów. Dlaczego psują się zęby. Powody psucia się zębów.
Zęby należy myć regularnie co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Dzięki temu usuniemy wszystkie osady, które składają się gównie ze składników odżywczych przyspieszających rozwój bakterii. Szczotkowanie zębów jest najważniejsza czynnością. Należy uważać żeby robić to w odpowiedni sposób, najczęstszym błędem jest nieodpowiednia technika szczotkowania, przez którą dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych. Ruch szczoteczki powinien przypominać wymiatanie – od dziąsła do wierzchołka zęba. W ten sposób częściowo oczyścimy też przestrzenie międzyzębowe i nie podrażnimy dziąseł. Bardzo ważne jest też używanie nici dentystycznej – za jej pomocą oczyścimy przestrzenie międzyzębowe, które są niedostępne dla szczoteczki do zębów. W tych przestrzeniach najczęściej powstają niebezpieczne osady i rozwijają się bakterie. Zalecamy też używanie odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej. Maja one działanie antybakteryjne i utrudniają tworzenie się płytki nazębnej. Stosowanie się do tych zasad powinno w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko występowania próchnicy i zapaleń dziąseł.
- Dodano:
- Zweryfikował: lek. dent. Rafał Pomianowski