• Stomatolog
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław

Poradnik dentystyczny Clinident, zalecenia dla Pacjentów


W gabinecie dentystycznym CLINIDENT we Wrocławiu każdy może zasięgnąć porady dentystycznej. Wystarczy tylko umówić się na poradę w dowolnym pasującym Wam terminie. Porady udzielane w naszym gabinecie stomatologicznym dotyczą wszystkich kwestii związanych z zębami i jama ustną. Należy pamiętać, że każda kwestia dotycząca zdrowia ma charakter indywidualny i może wymagać całkowicie indywidualnego podejścia. Dlatego dokładne badanie na wizycie kontrolnej jest najlepszą metodą na zdobycie niezbędnych informacji, które pozwolą udzielić najlepszej porady u stomatologa.

Istnieje kilka ogólnych zagadnień, które pozostają niezmienne w odniesieniu do każdego przypadku. Udzielimy tu kilku uniwersalnych porad dotyczących odpowiedniego dbania o stan naszych zębów.

Odpowiedzi na pytania nadesłane przez Pacjentów naszego wrocławskiego gabinetu stomatologicznego:

Zęby należy myć regularnie co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Dzięki temu usuniemy wszystkie osady, które składają się gównie ze składników odżywczych przyspieszających rozwój bakterii. Szczotkowanie zębów jest najważniejsza czynnością. Należy uważać żeby robić to w odpowiedni sposób, najczęstszym błędem jest nieodpowiednia technika szczotkowania, przez którą dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych. Ruch szczoteczki powinien przypominać wymiatanie – od dziąsła do wierzchołka zęba. W ten sposób częściowo oczyścimy też przestrzenie międzyzębowe i nie podrażnimy dziąseł. Bardzo ważne jest też używanie nici dentystycznej – za jej pomocą oczyścimy przestrzenie międzyzębowe, które są niedostępne dla szczoteczki do zębów. W tych przestrzeniach najczęściej powstają niebezpieczne osady i rozwijają się bakterie. Zalecamy też używanie odpowiednich płynów do płukania jamy ustnej. Maja one działanie antybakteryjne i utrudniają tworzenie się płytki nazębnej. Stosowanie się do tych zasad powinno w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko występowania próchnicy i zapaleń dziąseł.