Czy przydatne?
92% pozytywne
25 głosów

Leczenie kanałowe, aby uratować ząb

Stomatolog Wrocław usuwa zakażoną lub zapalnie zmienioną miazgę, ostrożnie czyści i poszerza środek kanału, dezynfekuje go przy pomocy specjalnych środków i w końcu szczelnie wypełnia kanał odpowiednim materiałem. Po wypełnieniu kanałów ząb zamyka się materiałem kompozytowym (plombą, wypełnieniem) lub odbudowuje protetycznie koroną porcelanowa, aby przywrócić ząb do pełnej funkcjonalności.

Własne zdrowe zęby do najpóźniejszych lat życia to marzenie wielu ludzi. Z reguły niezwykle trudno jest utrzymać uzębienie w idealnym stanie. W każdym przypadku warto jednak walczyć o każdy pojedynczy ząb, nawet jeżeli jest przyczyną dolegliwości bólowych. W takiej sytuacji ostatnią i nierzadko jedyną szansą na uratowanie zęba jest właśnie leczenie endodontyczne Wrocław, które dzięki ogromnemu postępowi pozwala niejednokrotnie uratować wiele z tych zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte (ekstrakcja zęba Wrocław).

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    Niestety miałam mocny ból zęba. Nadawał się do usunięcia ze względu na dużą próchnicę na zębie. Na szczęście Pan Rafał z CLINIDENT nie dopuścił do usunięcia zęba, tylko zrobiliśmy leczenie kanałowe. Ząb jest, nie został usunięty, mam wciąż swojego zęba. Trzyma się, nie boli. Polecam.

W tym dziale: leczenie zębów bez usuwania, ratowanie zębów stomatolog, leczenie ubytków wrocław, stomatolog leczy bez wyrywania zęba, leczenie zęba bez ekstrakcji wrocław.